Ege Haberleri

  Buca’da Ticaret Merkezi’ne onay

  Hürriyet Haber
  26.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BUCA Belediye Başkanı Cemil Şeboy'la, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina'nın arasının açılmasına neden olan Metropolitan Ticaret Merkezi, Buca Meclisi'nde alınan ısrar kararıyla yapılacak. Oy çokluğuyla alınan kararla Büyükşehir Belediyesi kararı ikinci kez reddedemeyecek.

  Halk istiyor

  PROJENİN Buca halkına ait olduğunu belirten Başkan Şeboy, ‘‘Meclis üyelerimizin hepsi beni destekliyor. Projeyi en çok isteyenler ise Buca halkı. İnsanlar Karşıyaka'ya Kipa'ya gidiyor; neden Buca'ya gelmesin? Bucalı gençlerin gidebileceği bir yer olsun'' dedi.

  Projede tadilat

  BÜYÜKŞEHİR Belediyesi'ne ait olan 15 bin metrekarelik bölümü de iptal eden Başkan Şeboy, ‘‘Yapılması planlan otoparkı Ticaret Merkezi'nin altına alacağız. Böylece yer kazanacağız. Büyükşehir Belediyesi'nin arsasını da kullanmamış olacağız'' dedi.

  ŞİRİNYER Pazaryeri'ne yapılması düşünülen Metropolitan Ticaret Merkezi başkanları birbirine düşürmüştü. Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina'nın reddettiği projeye, CHP Buca İlçe örgütü de sıcak bakmıyor.

  CHP dava açacak

  37 MECLİS üyesinden 36'sının kabul oyuyla alınan ısrar kararının ardından CHP Buca İlçe örgütü Buca Belediyesi'ne dava açacaklarını açıkladı. Şirinyer'in Ticaret Merkezi'ne ihtiyacı olmadığını söyleyen CHP ilçe örgütü, merkezin rant amaçlı olduğunu belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı