Gündem Haberleri

  Buca bombacısı ikizler yakalandı

  Turaç TOP - Taylan YILDIRIM -Arzu ÇETİK, DHA
  19.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Buca’da iki hafta önce meydana gelen, Atilla Eraslan’ın ölümü, 9 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan çifte bombalı eylemin zanlısı 31 yaşındaki ikiz kardeşler F.Y. ve M.Y. ile yataklık eden 5 kişi yakalandı.

  Zanlılarla birlikte yarım kilo TNT patlayıcı ile 2 kilo potasyum ve amonyum nitrat karışımı kimyasal madde ele geçirildi. Zanlıların Kuzey Irak’a asker göndermeye izin veren tezkerenin kabul edilmesinin ardından yeni eylem hazırlığında oldukları da saptandı. PKK’nın dağ kadrosunda bulundukları belirtilen F.Y.’nin motosiklet hırsızlığından, ikizi M.Y.’nin de terör örgütüne yardım ve yataklık ile korsan gösteri düzenlemekten sabıkalı oldukları anlaşıldı. F.Y.’nin, bombalı eylem için kullandığı motosikleti kendi çaldığı, Mardin kırsalından gelen terör örgütü kuryesinin Hürriyetgetirdiği patlayıcı maddeyi kardeşiyle birlikte hazırlayıp bomba düzeneğini kurdukları ortaya çıktı.

  İzmir’de dün de Karabağlar’da Ülkücü İşçiler Derneği Konak Şubesi’nin bulunduğu iki katlı binanın önüne konulan bomba, büyük bir gürültüyle patladı. Maddi hasar oluşurken, ölen ve yaralanan olmadı. Polis, bombalı saldırının, Şirinyer’deki patlamalarla bir bağı olup olmadığını araştırıyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı