Ege Haberleri

EGE

  Buca Belediyesi'nden ödeme kolaylığı

  Hürriyet Haber
  05.01.2015 - 11:40 | Son Güncelleme: 05.01.2015 - 11:39

  BUCA Belediyesi, vatandaşların emlak, çevre ve ilan-reklam gibi vergi ödemelerinde kolaylık sağlayacak iki anlaşmaya imza attı. Kısa bir süre içinde, belediyeye ödeme yapmak isteyen vatandaşlara, iki bankayla yapılan anlaşma doğrultusunda 3 taksit, şubeden ve internet bankacılığından ödeme kolaylığı sağlanacak.


  Buca Belediyesi'nin Garanti Bankası ile yaptığı anlaşma doğrultusunda Belediye Mali Hizmetler Müdürlüğü yönetiminde veznelere pos cihazı konularak kredi kartı ile tahsilat gerçekleştirilecek. Miktar 100 TL'nin üzerindeyse, 3 taksit imkanı sunulacak. Mali Hizmetler Müdürlüğü yetkilileri, kredi kartı ile ödeme taleplerinin yoğun şekilde geldiğini, bu uygulama sayesinde vatandaşlara büyük kolaylık sağlanacağını ifade etti.


  ŞUBEDEN VE İNTERNETTEN ÖDEME
  Vatandaşa önemli bir kolaylık sağlayacak diğer anlaşma da Denizbank ile gerçekleştirildi. Online tahsilat anlaşması doğrultusunda vatandaş vergi ödemesini, herhangi bir Denizbank Şubesi'nden ya da internet bankacılığı hesabından yapabilecek. Yaptıkları anlaşmaların veznelerdeki yoğunluğu azaltırken vatandaşın işini kolaylaştıracağını belirten Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, "En önemli amaçlarımızdan birisi vatandaşın yaşamını kolaylaştıracak işler yapmak. Bir süre önce de Tapu Müdürlüğü ile yaptığımız anlaşma doğrultusunda tapu kayıtlarını görme, vatandaşı iki kurum arasında gidip gelmekten kurtarmıştık. Benzer uygulamaları hayat geçirmeyi sürdüreceğiz" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı