« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu zafer işaretidir

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bakan Fikret Ünlü, Hüseyin Özkan'a sordu: ‘‘Yaptığın o hareket neydİ?’’

Kürsüye çıktığında yaptığı sevinç gösterisindeki işaretle olay olan şampiyon judocumuz, ‘‘Bu hareketin başka anlama geldiğini bilmiyordum. Bundan sonra yapmam’’ dedi

Sydney 2000'de şampiyon olarak judoda Türkiye'ye ilk olimpiyat altın madalyasını getiren Hüseyin Özkan'ın kürsüde yaptığı sevinç gösterisi olay oldu. Bakan Fikret Ünlü, akşamki yemekte şampiyon judocuya ‘‘Nedir o kürsüde yaptığın İBDA-C selamı’’ diye sordu. Çeçen asıllı Özkan da ‘‘Doğduğum yerde bu zafer işaretidir’’ yanıtını verdi.

Yanlış anlaşıldığını ve bu hareketi gayri ihtiyari yaptığını belirten Özkan, ‘‘Bu hareketin başka anlama geldiğini bilmiyordum. Benim onlar hakkında ne bilgim ne de onlarla ilgim var. Bunun Türkiye'de sakıncalı bir hareket olduğunu bilmiyordum. Bundan sonra da yapmam’’ diye konuştu.

9 yıldır İstanbul'da tek başına bir otel odasında yaşadığını belirten Özkan, ‘‘Ailemi özledim ve yanıma istiyorum’’ dedi. Türkiye'ye dönüşte Çeçenistan'daki nişanlısını İstanbul'a getireceğini söyleyen Hüseyin, ‘‘9 kardeşli kalabalık bir aileyiz. Kulübüm BŞ Belediyesi ödül olarak ev vereceğini söylemişti. Kalabalık ailemi gözönüne alsınlar’’ ifadesini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler