« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu zafer bizim için çok önemli

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli düzenlediği basın toplantısında bu maçtan alınacak galibiyetin şartlar ne olursa olsun çok önemli olduğunu söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş Teknik  Direktörü Mustafa Denizli, bugün yapacakları Manchester United maçında, rakibin  teknik patronu Alex Ferguson'un genç oyunculara şans vermesinin kendileri için  avantaj olmadığını söyledi.

Mustafa Denizli, Avrupa Şampiyonlar Ligi (B) Grubu'nda yarın deplasmanda  yapacakları Manchester United maçı öncesinde, Old Trafford Stadı'nda basın  toplantısı düzenledi.

Medyada yer alan “Manchester United takımında kimi genç oyuncuların  kadroda yer alacağı” konusunun, kendileri için bir avantaj olmadığını belirten  Denizli, İngiliz ekibinin herkes tarafından bilinen kadrosunu ve futbolunu  karşılarında görmeleri durumunda daha mutlu olacaklarını bildirdi.

Yarınki maçta kadroda kimin olup olmayacağının, karşılaşma üzerindeki  düşünceleri değiştirmeyeceğini ifade eden Denizli, şöyle konuştu: “Bazı ülkeler vardır, alacakları sonuç ne olursa olsun onların futbol  oynama arzusunu, kazanma arzusunu ortadan kaldıramaz. İngiltere, bu ülkelerin,  mantalitenin öncülerinden bir tanesi, belki de en önde gideni. Burada kimin  oynayacak ya da oynamayacak olması, maç üzerinde düşünceleri hiçbir zaman  değiştirmez. Onların garantilemiş olmaları da maçlara bakış açılarını hiçbir  şekilde değiştirmez.
Sağ kanatta Rafael'i, orta sahada Gibson'u oynatabilir. Bunlar, geleceğin  yıldız adayları. Hafta sonu onların oynayacağı maç var. Gayet tabii bizim de  hafta sonu oynayacağımız maç önemli. Bu durum yarınki maça bakış açımızı olumsuz  etkilemez, onları da olumsuz etkilemeyecektir.”
Rakiplerinin kadrosunda bulunan genç futbolcuların ne denli yetenekli  olduğunu çok iyi bildiklerini vurgulayan Denizli, Manchester United'ın  koşullarının ne olduğunu değerlendirmek durumunda olmadıklarını, yalnızca kendi  koşullarını en iyi biçimde ortaya koymak ve değerlendirmek durumunda  bulunduklarını bildirdi.

PORTFÖYÜMÜZDE MANCHESTER UNITED ZAFERİ BULUNMASI ÖNEMLİ

Denizli, Manchester United maçının kendileri için iki açıdan önemli  olduğunu belirterek, “Birincisi bizim Avrupa'da yolumuza devam etmemizi  sağlayabilecek bir sonucun Moskova'dan gelmesi. İkincisi ise şartlar ne olursa  olsun Beşiktaş gibi camianın, Beşiktaş gibi takımın portföyünde Manchester United  zaferinin bulunması açısından bu maç son derece önemli” dedi.
Manchester United'a karşı başarılı olmalarının Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne  devam etmek kadar olmasa dahi ülke futbolu ve kulüp için son derece büyük önem  taşıdığını anlatan Denizli, en azından bunu gerçekleştirmeye çalışacaklarını  söyledi.
Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş'ın performansını değerlendiren  Denizli, şöyle devam etti:
“Lige başlarken oynadığımız Manchester United maçı hafızalarda. Bugün  hiç kimse çıkıp da yüzde yüz bu maçın sonucu böyle tecelli ederdi iddiasında  bulunamaz. Beşiktaş, o maçtan puanla ayrılma imkanına sahipti. Öyle bir 90 dakika  yaşadı. Keza CSKA Moskova maçı hafızalarımızda. Oradan da Beşiktaş'ın puanla  dönme ihtimali vardı. Üzerinde duracağımız tek maç İstanbul'da oynadığımız  Wolfsburg maçı. Dolayısıyla bu kadro ortaya koyduğu futbolla bir üst tura  çıkabilecek kapasiteye sahip olduğunu gösterdi, ama maalesef bunu sonuçlara  yansıtamadı.”

ERNST'İN OYNAMAMASI KISA SÜRELİ ŞOK YAŞATTI

Deneyimli teknik adam, Alman futbolcu Ernst'in VFL Wolfsburg maçında  oynamamasının, takım arkadaşları üzerinde olumsuz bir etki yarattığını bildirdi.
Denizli, Ernst'in VFL Wolfsburg maçında oynamamasının takımı olumsuz  etkileyip etkilemediğiyle ilgili bir soru üzerine, şunları kaydetti:
“Takımda sürekliliği olan, arkadaşları tarafından takım içindeyken  çevresini pozitif etkileyen futbolcu örneklerinden bir tanesidir Ernst. Wolfsburg  maçında Ernst'in oynamayacak olması arkadaşları ve takım adına son derece olumsuz  bir yaklaşım ortaya çıkardı. Ondan daha önemlisi maçın oynanacağı gün Fabian'ın  son dakikaya kadar oynamayacağını arkadaşları bilmiyordu. Toplantıya kadar  arkadaşları Ernst'in ve Rüştü'nün görev yapacağını biliyordu. Toplantıda  arkadaşları ikisinin de kadroda olmadığını görünce kısa süreli bir şok yaşadılar.  Bu daha büyük bir kayıp. Gayet tabii ki Ernst'in takım içindeki varlığı hem kendi  performansı hem de arkadaşlarının performansı üzerindeki pozitif katkısı çok  önemli. Zaten aramıza döndükten sonra bunu daha sonraki maçlarda gördük.”

FERGUSON'UN YAPTIKLARINI BEN DE ÜLKEMDE YAPMAYA ÇALIŞTIM

Denizli, “Alex Ferguson'un kendi takımı için yaptıklarını, o ne kadar  uzun süreli yaptıysa aşağı yukarı aynı sürede değişik takımlarda ülkem için  yapmaya çalışan bir insanım” dedi.
Old Trafford Stadı'nda Manchester United ile yapacakları maçla ilgili  duygularının sorulması üzerine Denizli, şöyle konuştu:
“Kişi olarak ve takım olarak tüm dünya liglerinin önüne çıkan hatta bu  çalışmaları kendisine “Sir” unvanı kazandıran önemli bir şahsiyetle rakip  olmak, her teknik adam için son derece önemli. Ben de Alex Ferguson'un kendi  takımı için yaptıklarını, o ne kadar uzun süreli yaptıysa aşağı yukarı aynı  sürede değişik takımlarda ülkem için yapmaya çalışan bir insanım. Şampiyonlar  Ligi'nde teknik adam olarak ama bundan daha önemlisi Beşiktaş olarak bir  Manchester United başarısının bizim tarihimizde yer alması, ülke futbol tarihinde  yer alması beni de inanılmaz derecede mutlu eder. Benim ve takımım adına çok  önemli olduğunu biliyoruz. İnşallah Allah bize bu imkanı verir ve bu mutluluğu  yaşatır.”

ERNST: “YARINKİ MAÇI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ

Beşiktaşlı futbolcu Fabian Ernst de iyi oynamalarına karşın hem lige hem  de Avrupa Şampiyonlar Ligi'ne iyi başlayamadıklarını ifade ederek, “Fenerbahçe  maçında iyi oynadık. Yarınki maçı dört gözle bekliyoruz. Bundan sonra da iyi  oynamaya çalışacağız” diye konuştu.
Alman futbolcu, “Takımın yeni 10 numarası olabilir misin ?” biçimindeki  bir soru üzerine, “Ben takıma ne vermem gerekirse onu veririm. O pozisyonda  oynayacak oyuncular var zaten. Takım olarak iyi değildik ama yavaş yavaş daha iyi  oynamaya başlıyoruz. Ne gibi bir görev yapmam gerekiyorsa onu yaparım” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz