ANKARA HABERLERİ

“BU YOLDAN DÖNÜŞ YOK”

Hürriyet Haber
08 Ağustos 2012 - 02:07Son Güncelleme : 07 Ağustos 2012 - 16:19

Son kongrenin divan başkanı Ulu, tutanağa geçirdikleri usulsüzlüklerin takipçisi olacağını söyledi.

Hürriyet Haber

“A.Gücü’nde daha önce ortaya atılan; yolsuzluk, hırsızlık ve usulsüzlük gibi iddialar, bizim hazırladığımız divan kurulu tutanağında kayda geçirilip, resmiyete döküldü.”

Ankaragücü’nün 28 Temmuz’da gerçekleştirilen olağanüstü kongresinde görev yapan divan kurulunun, hazırladığı ve içinde 5 maddelik eksik ile usulsüzlük tespit ettiği tutanağı yönetime sunmasının yankıları sürüyor. Divan Başkanı Şahin Ulu, Ankaragücü’nde daha önce ortaya atılan yolsuzluk, hırsızlık ve usulsüzlük gibi iddiaların, son divan tutanağında kayda geçirildiğini ve resmiyete döküldüğünü belirterek, “Yasal olan mevcut yönetim, bu konularla ilgili gerekli inceleme ve çalışmayı yürütüp, ilgili yerlere kongre evraklarını teslim etmeli. Eğer, gereğini yapmazlarsa, suça iştirak etmiş olurlar. Bunun olması durumunda ise ben genel kurul üyesi ve divan başkanı sıfatı ile hukuki çalışmayı başlatırım” diye konuştu.

HAZIRLADIĞIMIZ TUTANAK TÜRKEYİ’DE İLKTİR

Divan olarak yaptıkları işlemlerin kişilerle ilgisinin olmadığının altını çizen Ulu, şunları söyledi:
“Bu işlemler; genel kurulda konuşan, önerge veren, Abdullah Karaata, İsmet Arığ ve diğer üyelerin, (Usulsüzlükleri ortaya çıkarın) taleplerinin, divana verilen belgelerdeki eksiklerin incelenmesi hususundadır. Zaten divanı, divan seçildiği andan itibaren gelişen konular ilgilendirir. Bizim hazırladığımız tutanak, Türkiye’de bir ilktir. Yasal olan mevcut yönetim, bizim tespit ettiğimiz eksiklik ve usulsüzlükler ile ilgili gerekli çalışmayı yapıp, 30 günlük kanuni süre içinde genel kurul sonuç bildirimini, gerekli mercilere ulaştırmak zorundadır. Yönetim, 5 madde ile belirlenen hususları için, hukukçular ve yeminli müşavirler görevlendirip, detaylı bir çalışma yürütmeli, bir usulsüzlük tespit ettiğinde de Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunmalıdır. Çünkü, Divan Kurulu tutanağına geçen usulsüzlüklerin hukuktaki karşılığı, suç oluşturan işlemlerdir. Usulsüzlüğün örtbas edilmesi halinde ise yönetim suçlu durumuna düşer.”

ANKARAGÜCÜ İÇİN İNCELENMESİ GEREKİYOR

“Benim, divan başkanlığımı ve kongrede olmamı eleştirenlere şunu söylüyorum. Genel kuruldaki işlemlerin özellikle incelenmesini isteyen ve bu konuların tutanağa geçirilmesini isteyen benim. Tek yetkili olan, yasal yönetimin, gereğini yapacağına inanıyorum. Önemli olan Ankaragücü‘nün tüzel kişiliği, formasının ve armasının şerefidir. Bu incelemenin, Ankaragücü için yapılması gerekiyor. Yönetim bu konuda adım atmazsa, genel kurul üyesi ve divan kurulu başkanı olarak, inceleme açılması için, divan tutanağındaki konuların açığa kavuşturulamsı için hukuki yollara, adli yargıya, Dernekler Masasına ve Valiliğe gideceğim. Bu yoldan dönüş, kesinlikle olmayacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde “BU YOLDAN DÖNÜŞ YOK” haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:09
  • Guneş
   05:58
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:49
  • Akşam
   19:46
  • Yatsı
   21:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı