Teknoloji Haberleri

  Bu yıla damga vuracak televizyonlar

  Hürriyet Haber
  20.01.2016 - 14:53 | Son Güncelleme:

  Evimizdeki televizyonlar baştan sona değişiyor. Bu yılın modası ise şeffaf, esnek, OLED ve modüler TV'ler. İşte bu yıla damga vuracak televizyonlar...

  Samsung'un modüler TV'si

  Samsung standının en gerisine yerleştirilen 170 inç'lik bu SUHD devi, çözünürlük açısından yenilik sunmuyor olabilir. Peki ya bir düğmeye basarak 16:9 ekran oranında 21:9'a geçebilme işlevine ne dersiniz? Samsung, bu modüler ekran teknolojisinin gelecekte büyük ekranları taşımayı kolaylaştıracağını söylüyor.

  Bu yıla damga vuracak televizyonlar

  Samsung'tan Saydam OLED

  Samsung'un araştırma-geliştirme bölümünün bu seneki tek yeniliği, modüler ekran değildi. Firmaya ayrılan bölümde gösterilen ekranlardan bir tanesi, pencere camı kalınlığındaki saydam OLED'li ekranlardı. Saydam ekranları ilk kez görmesek de Asya'nın dışına çıktıklarını Samsung sayesinde ilk kez görmüş olduk.

  Bu yıla damga vuracak televizyonlar

  LG'nin esnek ekranı

  Samsung, ekranlardan oluşan devasa duvarlarını sergilerken LG, 18 inç boyutundaki katlanabilir ekranını bir grup gazeteciye gururla gösterdi. Tamamen bükülüp kıvrılabilen Full HD ekranların gelişine hazır mısınız?

  Bu yıla damga vuracak televizyonlar

  LG 8K Super UHD TV

  LG, ileriye dönük düşünmeyi çok seven bir firma. Firmanın yeni 8K Super Ultra-High Definition televizyonu bunun iyi bir örneği. Bugün satın alabileceğiniz sadece 200 4K film olsa da Güney Koreli dev, bu 8K TV'sini 2016'da tüketicilere sunmayı planlıyor.

  Bu yıla damga vuracak televizyonlar

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: BİLGİSAYARINIZ İÇİN 34 MÜTHİŞ DUVAR KAĞIDI

  Etiketler: televizyon
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı