Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bu yıl 7 milyon arama kartı kullanacağız

  Hürriyet Haber
  24 Temmuz 2007 - 11:22Son Güncelleme : 24 Temmuz 2007 - 12:09

  Telekomünikasyon hizmetleri arasında en çok ilgi görenlerden biri olan arama kartları, ekonomik konuşma avantajlarıyla her zaman ön planda yer alıyor. 2007 yılı sonuna kadar Türkiye genelinde toplam 7 milyon arama kartı satılacağı ve bu kartlar üzerinden 150 milyon dakikalık görüşme yapılacağı tahmin ediliyor.

  <ı style="mso-bidi-font-style: normal">

  Telekomünikasyon sektöründe sunulan ekonomik konuşma hizmetleri arasında en çok ilgi görenlerden biri arama kartları. Son yıllarda büyük bir hızla büyüyen arama kartı pazarı, 2007 yılında da gelişmesini devam ettiriyor. Türkiye genelinde yıl sonuna dek 7 milyonun üzerinde arama kartı satılacağı tahmin edilirken, bu kartlar aracılığıyla 150 milyon dakikalık görüşme yapılması bekleniyor. 2005 yılında ülkemizde 4 milyon arama kartı satışı gerçekleşmiş, 2006 yılında ise bu rakam yüzde 50 seviyesindeki bir artışla 6 milyonun üzerine çıkmıştı.

   

  Arama kartlarının sunduğu ekonomik ve kaliteli görüşme imkanı, her kesimden kullanıcının şehirlerarası, milletlerarası ve yurtdışına yönelik cep telefonu aramaları için bu kartları tercih etmesine yol açıyor. Yaz aylarında arama kartı talebindeki en büyük artış turistik bölgelerimizde gerçekleşiyor. Öte yandan büyük şehirlerimizdeki yoğun arama kartı kullanımı da devam ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya arama kartlarını en çok kullanan şehirlerimiz olarak öne çıkıyor. Öte yandan arama kartlarıyla en çok Almanya, Fransa, Hollanda, Avusturya, ABD ve eski doğu bloku ülkeleri aranıyor. Aynı zamanda sabit hat üzerinden arama kartı kullanılarak en çok görüşme yapılan telefonlar arasında Türkiye’deki mobil hatlar da yer alıyor.

   

  Ülkemizin en çok tercih edilen arama kartlarına altyapı hizmeti sunan Millenicom’un Genel Müdürü Tuğrul Cora, bu alanda sunulan hizmetin Türkiye’nin dört bir yanında büyük ilgi gördüğünü belirtiyor: “Arama kartları öğrenciler, askerler, ülkemizde yaşayan yabancılar ve turistler tarafından yoğun olarak tercih ediliyor. Aynı zamanda evlerdeki sabit telefonlardan da arama kartları kullanılarak çok yoğun arama yapılıyor. Çünkü arama kartlarımızla son derece ekonomik ve kaliteli konuşma olanağı sunuyoruz. Millenicom olarak bu alanda en avantajlı ve en ekonomik hizmeti vermeye çalışıyoruz. Tüm çalışmalarımızda Avrupa’daki deneyimimizi Türkiye’ye de yansıtıyoruz. Örneğin, arama kartı alanında yüzde 30’un üzerinde pazar payına sahip olduğumuz Almanya’da edindiğimiz deneyimi, müşteri memnuniyeti seviyesini, görüşme kalitesi ve hizmet çeşitliliğini ülkemiz pazarına da yansıtıyor, bir anlamda Türkiye’deki telekomünikasyon sektörü için de yeni ufuklar hazırlıyoruz. Ülkemiz arama pazarındaki payımız geçtiğimiz yıl yüzde 20’nin üzerindeydi ve bu sene bu rakamı daha da geliştirmeyi hedefliyoruz. Hedefimiz yüzde 30 seviyesine ulaşmak. 2007 yılı için hedefimiz 2 milyon adetin üzerinde arama kartı satışı gerçekleştirmek.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı