Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Bu turnuva diğerlerinden daha farklı"

TEB BNP Paribas WTA Championships dünya kadınlar tenis şampiyonasında mücadele edecek tenisçilerden Belaruslu Victoria Azarenka, sezon sonu şampiyonasında bütün maçların zor olacağını, her maçta dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ataköy Sheraton Otel'de düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Azarenka, dün WTA Lüksemburg Açık'ta şampiyon olduktan sonra gece çok rahat uyduğunu belirterek, “Lüksemburg'dan dün gece özel uçakla İstanbul'a geldim. Benim için Lüksemburg'u kazanmak, bu turnuva öncesi iyi oldu. Buradaki ilk maçıma da hazırım” dedi.

Sezon sonu şampiyonasının zor olduğunu anlatan Belaruslu tenisçi, “Bu turnuva, diğer turnuvalardan daha farklı. Burada, bütün maçlara odaklanmanız gerekiyor. Tüm maçlar başından itibaren çok zor oluyor. Oynadığınız her maçı dikkati almanız ve her maçta yüzde 100'ünüzü vermeniz gerekiyor. Para ödülleri de iyi bir motivasyon aracı” diye konuştu.

Azarenka, İstanbul hakkında bir soru üzerine ise Fransa Açık'tan sonra buraya geldiğini kaydederek, “Şehir çok güzel. Gezmeyi çok istiyorum, ama trafik kötü. Sanıyorum gezmek zor olacak. Bu şampiyonanın İstanbul'da olması Türkiye'de tenisin gelişmesi adına çok güzel bir fırsat” ifadelerini kullandı.
Belaruslu tenisçi, turnuva sırasında annesinin yanında olacağını sözlerine ekledi.

Şampiyonada mücadele edecek 8 tenisçinin tek tek Sheraton Otel'e gelerek, yaptığı basın toplantılarında yabancı basın mensupları da yer aldı.
Bu arada, turnuvanın kozmetik sponsoru olan Oriflame'nin basın toplantısı salonunun yanına kurduğu stantta, basın toplantıları öncesinde Samantha Stosur ve Caroline Wozniacki makyaj yaptırdı.

Basın toplantılarında tenisçiler İngilizce konuşurken, Sharapova ve Radwanska kendi ülkelerinden gazetecilerin sordukları sorulara, kendi dillerinde yanıt verdi. Toplantılarda basın mensupları için anında çeviri yapıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz