BARTIN HABERLERİ

BÜ Turizmcilere Dil Öğretecek

IHA
08 Eylül 2015 - 11:54Son Güncelleme : 08 Eylül 2015 - 11:55

BARTIN ÜNİVERSİTESİ TURİZM SEKTÖRÜNDE ÇALIŞAN YA DA ÇALIŞMAK İSTEYENLERE DİL EĞİTİMİ VERECEK

IHA

Bartın Üniversitesinin Avrupa Birliği (AB) Programları bünyesinde yürüteceği projeyle, turizm sektöründe çalışan ya da çalışmak isteyen binlerce kişi yabancı dil öğrenebilecek.
Bartın Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü tarafından AB Projeleri kapsamında sunulan “MENTALK: Turizm Sektöründe Çalışan Erkekler için Alternatif Dil Öğrenme Teknikleri” adlı projeyle, turizm sektörünün en önemli sorunlarından biri olan çalışanların dil problemine çözüm üretilecek. 206 Mesleki Eğitim Stratejik Ortaklıklar proje teklifi arasından kabul edilen 26 projeden biri olan çalışmayla, sektörde çalışan ya da çalışmak isteyenler için kılavuz kitap ve çevrimiçi platformla birlikte çeşitli dil öğretim materyalleri hazırlanacak. Hazırlanacak eğitim araçlarını Türkiye, Avusturya, Norveç, İtalya ve Portekiz’den alanında uzman kişiler oluşturacak. Daha sonra hazırlanan araçlar internet üzerinden kullanıma açılacak.
BARTIN PİLOT İL OLACAK
Bartın Üniversitesi adına sunulan ve 1 Ekim’de başlaması öngörülen proje, 2 yıl boyunca desteklenecek. 280 bin 335 Euro bütçeli proje ilk etapta hazırlanan materyaller ve çevrimiçi platform test edilecek. İlk uygulamalarının Bartın’da gerçekleşeceği proje daha sonra internet üzerinden ulusal ve uluslararası kullanıma sunulacak.
Bartın Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülecek proje AB Komisyonunun önem verdiği konular arasında yer alıyor. 2014-2020 döneminde AB Komisyonu ekonomik kalkınmayı sağlamak, kurumların rekabet gücünü artırmak ve sürdürülebilir ekonomiler yaratmak için dil öğrenme konusunu önemli bir araç olarak görüyor. Yapılan araştırmalar, Avrupalıların yüzde 53’ü işlerinde bir yabancı dili kullandığını ve yabancı dil bilenlerin daha iyi bir işe sahip olduklarını da ortaya koyuyor.
Bartın Üniversitesi Yabancı Diller Bölümünden Çev. Neslihan Köse’nin yürütücüsü olduğu projede Yabancı Diller Bölümünden Okt. İlknur Civan, Okt. Süheyda Basic, Okt. Tuğçe Aydemir, Okt. Öznur Demirkaya ve Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Kaygın yer alıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden BÜ Turizmcilere Dil Öğretecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 11 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BÜ Turizmcilere Dil Öğretecek haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ
  BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:09
  • Guneş
   06:01
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:50
  • Akşam
   19:46
  • Yatsı
   21:23
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı