« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Bu topa girme Hikmet hocam'

Çaykur Rizespor-Fenerbahçe maçına damga vuran olaylardan biri, ev sahibi takımın kazandığı penaltı sonrası yaşanan 'atışı kim kullansın?' tartışması idi. Bir önceki hafta Gençlerbirliği karşılaşmasında, hocası Hikmet Karaman'ın görevlendirdiği Deniz Kadah'tan topu zorla alıp penaltıyı atan Kweuke, bu kez tam tersini yaptı. Penaltı atma görevi kendisine verilmesine rağmen topu Deniz'e verip, "Sen at" dedi, Deniz ise vuruşu gole çeviremedi. Türkiye'nin konuştuğu bu olayı Hürriyet yazarları Kenan Başaran ve Onur Salman'a sorduk; ortaya iki farklı görüş çıktı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

KENAN BAŞARAN

Bu topa girme hocam

Kweuke meselesi, Hikmet Karaman için önemli bir test oldu. Geçen haftaki penaltı kavgasından sonra, özür dilese de, Kamerunlu en az bir hafta kızağa çekilmeliydi. Ama madem ki Makyavelist bir tutumla Kweuke’yi dün oynattıysan hocam, o vakit penaltıyı da bu ‘asi’ye attıracaktın. Kweuke'ye 'at' dedim o da Deniz'e verdi' dediniz. Yani penaltıyı kimin atacağı konusunda bir türlü sözünüze uyulmuyor. Bu topa artık girmeyin. Ya isyana ya jeste kurban gidiyorsunuz. Peki ya geçen maçta hakkı yenen Sercan!

Bu topa girme Hikmet hocam RİZE FENERBAHÇE'YE GEÇİT VERMEDİ

ONUR SALMAN

Başka oyuncu kararı doğru

Kweuke’nun geçen hafta penaltıyı atma isteği ne kadar doğruysa bu hafta da beyaz noktaya gitmeme talebi o kadar mantıklıydı. Bazen yıldızlar saha içinde duran toplarda böyle kaprisler yapabilirler. Geçen hafta olayları tırmandıran Hikmet Karaman’ın gereksiz tepkisiydi. Bu haftaki penaltıda ise Kamerunlu, ilk haftada kırmış olabileceği arkadaşlarından bir anlamda özür diledi. Bu sebeple Hikmet Karaman’ın beyaz nokta için başka bir ismi seçmesi mantıklıydı. Ama penaltının kaçması Karaman için kötü oldu.

Bu topa girme Hikmet hocam KARAMAN: BUGÜN ÖYLE OLAYLAR OLDU Kİ


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler