Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Bu takımdan gelecek adına çok umutluyum"

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Kardemir Karabükspor galibiyetini değerlendirdi.

Emre KOŞAK/BURSA DHA
SON GÜNCELLEME
Sağlam, şunları söyledi:
"Biz hem Galatasaray karşısında hem de Twente karşılaşmasında rakibe ezilen ve bu mağlubiyetleri hak eden bir oyun ortaya koymadık. Kötü hakem yönetimlerine rağmen futbol adına ortaya bir şeyler koyduk. Galatasaray maçında ise çok şanssız bir karşılaşma oynadık. İnsanların Bursaspor'u kötülemesini getirecek oyun zayıflığı ortaya koymadık. O yüzden olaya farklı yaklaşıyorum. Tabii ki elendik, üzüldük ama kendimizi gelecek adına endişe içine sokacak bir durum yok. Biz tabii ki mükemmel bir takım değiliz, ama iyi bir takım olma yolunda mücadele veriyoruz. Oyuncularımız olayı sahiplendiler. Güzel bir galibiyet aldılar. Bu çocuklardan, bu takımdan gelecek adına çok umutluyum. Hiçbir yere sapmadan hedefimiz doğrultusunda bugün bir başlangıç yaptık. Bundan sonraki dönemde de üzerine koyacağız. Bunu bize söyleten takımdaki oyuncularımızın inancı ve adamlıklarıdır. Gelecek adına endişemiz yok. Gelecek hafta bu haftadan daha güzel oyun ortaya koyup ligin üst sıralarına tırmanacağız. Daha fazla çalışacağız. Bursaspor camiasına layık bir şekilde işimizi yapmaya çalışacağız."

"BİZ BU İŞE İNANDIK"
Bir gazetecinin, "Taraftarların maça gelmemesi etkiliyor mu?" sorusuna Sağlam, "Taraftarımızın yanımızda olması, tribünleri doldurması bizim performansımızı etkiliyor. Biz de bunu istiyoruz. Ama zaman zaman bu durumlar söz konusu olabiliyor. Bizler bu işe inandık. Hiçbir olumsuzluktan etkilenmeden yolumuza devam ediyoruz. Daha da iyi olacağız" cevabını verdi.

İBRAHİM: "BİZİ YALNIZ BIRAKMASINLAR"
Bursaspor'un tecrübeli savunma oyuncusu İbrahim Öztürk, "Milli maçlar nedeniyle verilen ara bize iyi geldi. Seriye başlamak istiyorduk. İyi bir oyunla iyi bir sonuç aldık. Rakibe pozisyon vermedik diyebiliriz. Yediğimiz gol ise bizim için şanssızlıktı. Ekip olarak birbirimize çok inanıyoruz. Biz taraftarımızı bu kadar az görmeye alışkın değiliz. Biraz hayal kırıklığına uğradık. Bunu hak etmiyorduk. Biz inanıyoruz. Onlar da bize inansınlar ve bizi yalnız bırakmasınlar. Onların arkamızda olması gerekiyor. Umarım bundan sonra dolu tribünlere oynarız. Bugün bizi yalnız bırakmayan taraftarlara bu galibiyeti hediye ediyoruz" ifadesini kullandı.

MUSA:"SERİYİ SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ"
Bursaspor'un yetenekli orta saha oyuncusu Musa, "Bu maçtan kesinlikle galip gelmemiz gerekiyordu bunu da başardık. Bundan sonraki maçlarımızı da en iyi şekilde değerlendirmek ve bu seriyi devam ettirmek istiyoruz. Milli maçlar nedeniyle verilen arada iyi düşündük ve kendimizi toparladık. Tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz