« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu takım Türk gençliğinin sesi

Milli Takımımız’ın tecrübeli futbolcusu, "Türkiye’de gençler görev verildiğinde neler yapabileceğini ispatladı. Böylesi önemli gençlerle oynamak ve onlara tecrübelerimi aktarmak benim için de onur" dedi.

Röportaj: İsmail ER
SON GÜNCELLEME
A Milli Takımımız, 2010 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 5. Grup’taki üçüncü maçında Bosna Hersek’i yenerek önemli bir adım atarken, takımın tecrübeli isimlerinden Yusuf Şimşek, gençlerle oynayıp onlara tecrübelerini aktarmanın kendisi için büyük bir onur olduğunu söyledi. Türk Milli Takımı’nın çıtasının yükseldiğini belirten Yusuf, "Bu takım Türk gençliğinin sesi oldu" dedi.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim tarafından ay yıldızlı kadroya çağrılmanın ve görev verilmesinin kendisi için çok önemli olduğuna değinen Yusuf şöyle konuştu:

Rakipleri ürkütüyoruz

"Sakatlıklar nedeniyle Milli Takımımız’ın kadrosunda önemli değişiklikler oldu. Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Türkiye’de gençlerin görev verildiğinde neler yapabileceğini ispatladı. Türkiye’de kulüpler yurt dışında adı duyulmamış oyunculara verilen paraları gençlere yatırım yaparak değerlendirseler hem para kazanacak hem de başarıya ulaşacaklar.

Sabri, Arda, Servet, Hakan Balta, Kazım, Mevlüt, Batuhan, Serdar Kurtuluş, Caner, Nuri gibi gençler Türk futbolunun geldiği noktanın en güzel örnekleri. Bosna Hersek maçında bu, gözler önüne bir kez daha serildi. Milli Takım Türk gençliğinin sesi oldu. Türk futbolu ve Milli Takım her geçen gün yeni yıldızlar çıkarıyor. Böylesi önemli gençlerle oynamak ve onlara tecrübelerimi aktarmak benim için de onur. Fatih Terim ay yıldızlı kadroya çağırdığı tüm oyuncuları her an oynayacakmış gibi motive ediyor. Onunla beraber çalışmak ve sahaya çıkmak rakipleri ürkütüyor".

Oyunu çevirebiliyoruz

Bosna Hersek’in hafife alınmaması gereken bir takım olduğunu ve bunu maçta da gösterdiğine değinen Yusuf şöyle devam etti:

"Rakibimiz beklenilenden daha iyi bir ekip olduğunu gösterdi. Ancak biz daha iyi ve kaliteli bir takımız. Geriye düşmemize rağmen oyunu çevirebiliyoruz. BJK İnönü Stadı’nı dolduran taraftarlarımızın 90 dakika boyunca süren destekleri ve saha içindeki taktiksel kurgumuzla özellikle ikinci yarıda muhteşem oynayarak rakibimizi rahat yendik. Türk futbolunun bugün geldiği nokta çok önemli. Türk futbolunun çıtasının yükseldiğini artık tüm dünya görüyor. Türk Milli Takımı’nın özelliklerine ve gücüne baktığınızda rakibi ne Almanya, ne İspanya ne de Brezilya."

Milli Takım kamçılıyor

Futbol yaşamının en başarılı döneminde olduğunu kaydeden Yusuf, "Bursaspor’da çok iyi durumdayım. Hem yönetim, hem takım arkadaşlarım hem de taraftarların desteği ile eski günlerime döndüm. Futbolumun ve performansımın bu kadar iyi olmasının nedeni evliliğim ve ailem ile huzur içinde yaşamamdan kaynaklanıyor. Türk Milli Takımı’nda maçın 80’inci dakikasında da oyuna girsem heyecanlanıyorum. Milli Takım beni daha çok çalışmak için kamçılıyor" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz