GeriBasketbol Bu takım tarih oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu takım tarih oldu

Bu takım tarih oldu
refid:15080088 ilişkili resim dosyası

Harcanan 8 milyon dolara rağmen geçen sezon sıfır çeken Başkent ekibi, tarihinin en büyük operasyonunu yaptı.

YENİ sezona ‘yeniden yapılanma’ parolası ile giren Türk Telekomspor Kulübü, basketbol takımının kadrosunu tamamen dağıttı.
Başkent ekibi, Murat Özyer yönetiminde sezona başlarken, ligde ve Türkiye Kupası’nda şampiyonluk, Avrupa’da da dörtlü final hedeflemişti. Ancak, üst üste alınan başarısız sonuçların ardından Özyer ile vedalaşıp takımı Merih Çakıroğlu’na emanet eden mavi beyazlılar, hedeflerin uzağında bir yıl geçirince, yönetim tarihin en büyük operasyonunu yaptı..
Kulüpte, uzun yıllar baş antrenörlük görevini yürüten ve son olarak genel koordinatör olarak çalışan Ercüment Sunter ile birlikte antrenörler Merih Çakıroğlu, Timuçin Meriç, Deniz Atak ve Erdem Can görevlerinden alındı. Kulüp yönetiminin, basketbol takımının reklam ve organizasyon işlerini yürüten Şafak Söylemez ile de yollarını ayırdığı belirtildi.
Yeni antrenör Faruk Akagün
Yeniden yapılanma sürecinde Ömer Faruk Akagün’ü başantrenör yapan Türk Telekom, yardımcı antrenör olarak da Gencer Baytimur ve Koray Eş ile anlaştı. Sağlık ekibi ile ilgili olarak şu an için bir değişikliğin düşünülmediği bildirildi.
Yönetimin bu kararı almasında, geçen sezon tam 8 milyon dolar harcanmasına rağmen, mücadele ettiği üç kulvarda da başarısız olması gerekçe gösteriliyor.  Yeni sezondaki bütçenin ise 5 milyon dolar olacağı belirtiliyor.
Türk Telekom’da, bütün oyuncuların sözleşmeleri sezon sonu itibariyle biterken, hiçbirine yeni teklif yapmadı.

Tüm oyuncular serbest

TÜRK Telekom’un yollarını ayırdığı oyunculardan Tutku Açık Galatasaray Cafe Crown’a, Ümit Sonkol Bornova Belediyesi’ne, Mutlu Akpınar da Banvit’e transfer olurken, Hüseyin Beşok, Bekir Yarangüme, Soner Şentürk, Lamayn Wilson, Kris Lang, Goran Jeretin, Ricky Davis, Erwin Dudley ve Demond Mallet kulüp arayışlarını sürdürüyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle