« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu takım mucizeyi başardı

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, iki haftadır alınan kötü sonuçların ardından camiada bir umutsuzluk sezinlediğini belirterek, “Unutmayalım ki, herkesin 'olmaz' dediğini, mucize gibi görünen bir başarıyı yakaladı bu takım” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Kent Meydanı'ndaki bir mağazada düzenlenen imza gününe, futbolcular Miller, Svensson, Ömer Erdoğan, Volkan Şen, Ali Tandoğan, Stepanov, Turgay Bahadır, Sercan Yıldırım, Batalla, Insua ve Altidore ile birlikte katılan Sağlam, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bursaspor'a destek olan sponsorlarla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Sağlam, taraftarların da imza gününe büyük ilgi gösterdiğini belirterek, bu coşku ve ilginin Bucaspor maçı öncesi motivasyonlarını artırdığını vurguladı.

Coşkunun 25 Şubat Cuma akşamı Bucaspor ile oynayacakları zorlu maça yansıyacağını dile getiren Sağlam, iki haftadır maç kazanamamanın sıkıntısını yaşadıklarını, bu sıkıntıyı Bucaspor'u yenerek gidermek istediklerini belirtti.

“BUCA'YA KAZANMAK İÇİN GİDECEĞİZ”

Sağlam, sakatlığı devam eden Vederson'un Bucaspor maçında forma giyemeyeceğine değinerek, “Bazı ufak tefek sakatlıklar var ama çok önemli değil. Sercan ve Altidore, takımla birlikte çalışmalara başladı, bu sevindirici. Buca'ya kazanmaya gideceğiz. Bizim için önemli ve kazanmamız gereken bir maç” diye konuştu.

Kümede kalma mücadelesi veren Bucaspor'un, evinde iyi oynadığını ve son haftalarda yükselen bir form grafiğinin bulunduğunu vurgulayan Sağlam, kendilerini zorlu bir karşılaşmanın beklediğini, iyi futbol oynayıp sahadan çok arzuladıkları 3 puanla ayrılmayı planladıklarını söyledi.

Sağlam, Bursaspor'un, göreve geldiklerinden bugüne oynadığı 74 maçta hiç üst üste iki yenilgi almadığını anımsatarak, “Kimse merak etmesin. Unutmayalım ki herkesin 'olmaz' dediğini, mucize gibi görünen bir başarıyı yakaladı bu takım. Bu hafta da gereken sorumluluğu yüklenip iki haftalık şansızlığı ortadan kaldıracağız” dedi.

Bir gazetecinin, “Futbol Şube Sorumlusu Mesut Mestan'ın, yönetim kurulu kararıyla bu görevden alınmasına yorumunuz nedir” sorusunu ise Sağlam, “Yönetimin aldığı bir karar, saygı göstermek gerekir. Bizim teknik kadro olarak Mesut bey ile bir problemimiz yoktu. Yönetimin kendi arasında yaşadığı bir sorun” diye yanıtladı.

“BENİM İŞİM ANTRENÖRLÜK”

Sağlam, “Futbol şube sorumluluğu görevinin size devredileceği söyleniyor. Bu doğru mu” yönündeki soruya da “Bugüne kadar elimizden geldikçe saha içinde ve saha içinde kulübümüze katkı sağlamaya çalıştık. Ama benim işim antrenörlük. Futbol şube sorumluluğu başka bir şey. Bu görevi kabul etmiyorum” yanıtını verdi.

Açıklamanın ardından, Sağlam ve futbolcular mağaza önünde toplanan taraftarların yanlarında getirdiği forma, atkı ve posterleri imzaladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz