Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bu soyguncu her yerde aranıyor

  Canan ALTINTAŞ/DİYARBAKIR, (DHA)
  12 Ocak 2011 - 12:24Son Güncelleme : 12 Ocak 2011 - 12:24

  DİYARBAKIR polisi Kasım ayında bir banka şubesini, üzerinde bomba olduğunu söyleyerek güvenlik görevlilerine ait 2 tabanca ile 7 bin 700 lirayı alarak kaçan soyguncuyu her yerde arıyor. Banka soygun anı güvenlik kameralarına saniye saniye yansırken, polis soyguncuyu tanıyan vatandaşların ihbarda bulunmasını istedi.

  Merkez Bağlar İlçesi Bayındırlık Semti’ndeki özel bir banka şubesine 29 Kasım 2010 akşamı giden ve üzerinden bomba olduğunu söyleyerek güvenlik görevlilerini etkisiz hale getiren soyguncu, her yerde aranıyor. Polis, soygunun gerçekleştiği sırada çekilen güvenlik kamerası görüntülerini basına dağıttı.

  Görüntülerde, içeriye giren soyguncu önce güvenlik görevlisine üzerinde bomba olduğunu söyleyip içeriye giriyor. Üzerindeki bombayı patlatacağını söyleyen soyguncu güvenlik görevlilerinin tabancalarını aldıktan sonra vezneye giderken, bankanın temizlikçisi kadının baygınlık geçirdiği görülüyor. Bankadan 7 bin 700 TL ile görevlilerin silahlarını da alarak kaçan kimliği belirsiz soyguncu, kaçarak izini kaybettirdi.

  Diyarbakır polisi rahat tavırları ile yüzü açık şekilde soygunu gerçekleştiren ve henüz kimliği belirlenemeyen düzgün Türkçe konuşan soyguncuyu yakalamak için özel ekip oluşturdu. Emniyet yetkilileri soyguncunun görülmesi ve tanınması halinde 155 polis imdat telefonlarına ihbar edilmesini isterken, güvenlik kameralarını inceleyen polis, soyguncunun soygundan önce bankaya gelerek keşif yaptığını belirledi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı