« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu sezon 8 takım hoca değiştirdi

Karşıyaka'da Reha Kapsal döneminin sona ermesinin ardından, Bank Asya 1. Lig'de bu sezon teknik direktör değişikliğine giden takım sayısı 8'e çıktı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ligde Giresunspor, Adanaspor, Bucaspor, Orduspor, Samsunspor, Boluspor, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ve son olarak da Karşıyaka teknik direktör değiştirmeyi tercih eden kulüpler oldu.

Altay, Dardanelspor, Kartalspor, Hacettepe, Kardemir Karabükspor, Kocaelispor, Konyaspor, Kayseri Erciyesspor, Mersin İdmanyurdu ve Çaykur Rizespor sezona başladıkları teknik adamlarla devam eden ekipler. Bunlardan Dardanelspor ve Kartalspor, geçen sezonki teknik direktörleri ile çalışmayı sürdürüyor.
Ligde ilk teknik adam değişikliğine giden Giresunspor, 3. haftada ayrılan Yüksel Yeşilova'nın yerine 5. haftada Levent Eriş ile anlaştı.
6. haftanın ardından Adanaspor'da Ekrem Al, Bucaspor'da ise Kemal Kılıç görevlerinden ayrıldı. Kemal Kılıç, Adanaspor ile anlaşırken, Bucaspor'da teknik direktörlük görevine Özcan Kızıltan getirildi.

Adanaspor'un eski teknik direktörü Ekrem Al ise 8. haftada Orduspor'dan ayrılan Osman Özdemir'in yerine 9. haftadan itibaren bu takımda görev yapmaya başladı. Diğer Karadeniz ekibi Samsunspor'da ise 9. haftadan sonra istifa eden Turhan Özyazanlar'ın yerine 11. haftada Hüseyin Kalpar teknik direktörlük görevine getirildi.

Ligde 11. haftanın ardından ise Boluspor'da Coşkun Demirbakan, Gaziantep Büyükşehir Belediyespor'da Bünyamin Süral ve Karşıyaka'da da Reha Kapsal görevlerinden ayrıldılar.

Bank Asya 1. Lig'de şu anda görev yapan teknik direktörler şöyle:

Takım - Teknik Direktör

Adanaspor Kemal Kılıç
Altay Fuat Yaman
Boluspor -
Bucaspor Özcan Kızıltan
Çaykur Rizespor Oktay Çevik
Dardanelspor Mustafa Meteertem
Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Cemal Gürsel Menteşe
Giresunspor Levent Eriş
Hacettepe Önder Özen
Kardemir Karabükspor Yücel İldiz
Karşıyaka -
Kartalspor Ömer Kadri Özcan
Kayseri Erciyesspor Mustafa Altındağ
Kocaelispor Cihat Arslan
Konyaspor Hüsnü Özkara
Mersin İdmanyurdu Serhat Güller
Orduspor Ekrem Al
Samsunspor Hüseyin Kalpar

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz