« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu sevda sampiyonluk yaşanmadan bitmez

Beşiktaş’ta daha önceki döneminde şampiyon olamadığı için çok üzüldüğünü söyleyen Ricardo Quaresma, “En büyük hayalim şampiyonluk. Burada kupalar kazanmadan kariyerimi sonlandırmak istemiyorum” dedi. Artık geçmişi unuttuğunu ve yeni bir sayfa açtığını söyleyen Portekizli yıldız, “Buradayım ve başarıyı istiyorum” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ’a yeniden dönen ve dün Avusturya’daki kampa katılan Ricardo Quaresma, en büyük hayalinin siyah beyazlılarda şampiyonluk olduğunu söyledi. Dün medya karşına geçen Portekizli, “En önemli hedefim burada kupalar kazanabilmek. Bana büyük sevgi ve saygı var. En büyük hayalim şampiyonluk. Burada kupalar kazanmadan kariyerimi bitirmek istemiyorum” dedi.
Beşiktaş için “Benim evim” diyen Quaresma, “Geçmişi tamamen unuttum. Şu anda buradayım ve başarıyı istiyorum. Bunun için hazırım. Takıma katkı sağlama noktasında çok büyük bir isteğim ve kararlılığım var” şeklinde konuştu.

“HEP BERABER İYİ BİR TAKIM OLUŞTURACAĞIZ”

TRANSFER sürecine dair de konuşan Quaresma, “Başkanımız ile bir görüşme yaptım ve geçmişte olan geçmişte kaldı. Yeni bir sayfa açtım. Beni en çok üzen Beşiktaş’ta şampiyon olamamak” dedi. Şenol Güneş’i de öven Quaresma şöyle sonlandırdı: “Onunla çalışmak benim için eşsiz bir deneyim olacak. İlk izlenimim iyi, genç ve kaliteli bir kadromuz var. Hep birlikte çok iyi bir takım oluşturacağız ve elimizden geleni yapacağız.”

“FORMA NUMARASI 7 OLUR 007 OLUR... SORUN DEĞİL”

rıcardo Quaresma’nın sevdiği 7 numaralı formayı takımda Gökhan Töre giyiyor. Portekizli bu konudaki soruyu şöyle yanıtladı: “7 numarayı sevdiğimi herkes biliyor ancak burada şu anda o formayı giyen başka bir takım arkadaşım var ve ona saygı göstermem lazım. Numaranın bir önemi yok, 7 olur, 007 olur... Sorun değil” dedi. İlk gelişinde Rıdvan Şimşek, 7 numalı formayı Portekizliye vererek jest yapmıştı.


Bunları da Beğenebilirsiniz