« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu şeref onların

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ligimizin iki yıldızı, FIFA'nın dünyanın ünlü 121 milli takım teknik direktörü arasında yaptığı ‘‘1997'de yılın futbolcusu’’ değerlendirmesinde sıralamada yer alma başarısı gösterdi...

En iyiler arasında

A Milli Futbol Takımımız ve Trabzonspor'un yıldız futbolcusu Abdullah Ercan ve G.Saray'ın Rumen futbol profesörü Gheorghe Hagi, FIFA'nın yaptığı ‘‘1997'de Yılın Futbolcusu’’ anketinde dünyanın en iyi 84 futbolcusu arasında yer aldı. Brezilyalı Ronaldo'nun birinciliği kazandığı değerlendirmede yine Brezilyalı Roberto Carlos ikinci, Hollandalı Bergkamp üçüncü olmuştu.

İkisine de 1'er puan

121 ülke milli takımı teknik direktörünün katıldığı ve üç tercih yaptığı değerlendirmede, Abdullah ve Hagi'ye 1'er puan çıktı. İki futbolcu, böylece Shearer, Suker, Giggs, Asprilla, Weah, Mijatoviç, Haessler, Klinsman, Romario, Zamorano, Boban, Litmanen, Dunga, Ginola, Rai, Stoichkov gibi dünyanın yıldız futbolcularının bulunduğu listeye girdi.

puan Galli'den

Galler Milli Takımı çalıştırıcısı Bobby Gould, ilk sırada Ronaldo'yu gösterirken, ikinci oyunu Hollandalı Ronald de Boer'e, üçüncüyü de Abdullah'a kullandı. Hagi'nin oyu ise Romanya Milli Takımı'ndaki teknik direktörü Angel Iordanescu'dan geldi. Iordanescu ilk oyunu Ronaldo'ya, ikincisini de Hırvat Davor Suker'e verdi.

Denizli Giggs’e

Bu değerlendirmede A Milli Futbol Takımımız Teknik Direktörü Mustafa Denizli, birinci tercih olarak Galli Giggs'i, ikinci R.Carlos'u, üçüncü İtalyan Maldini'yi göstermişti. Değerlendirmede ilk tercihe 5 puan, ikinciye 3, üçüncüye 1 puan verilerek toplam puan belirlendi.Bunları da Beğenebilirsiniz