Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Bu sene iyi yerlere gelmek istiyorum"

“American Express-İstanbul Challenger” Tenis Turnuvası, ana tablo maçlarıyla sürüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İstanbul Tenis Eskrim Dağcılık Kulübü (TED) Kortları'nda ön eleme maçlarının ardından ana tablo karşılaşmaları oynanacak turnuvayla ilgili Mövenpick Otel'de TED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tınaz, Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Elvan Akın ve sporcu Marsel İlhan katıldı.

TED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tınaz, dünyada 150 ülkede organize edilen turnuvanın arasında TED'in özel yeri olduğunu belirterek, “TED dünya tenisindeki itibarlı konumunu sürdürmek ve Türk tenisinin öncüsü olma kimliğini korumak amacında. Öğrenciler final günü dahil tüm turnuvayı ücretsiz izleyebilecek” dedi.

Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Elvan Akın ise tenis sporunun gelişimine katkı sağlamaktan dolayı heyecanlı olduklarını dile getirdi.

Turnuvaya seri başı olarak katılacak sporcu Marsel İlhan ise zorlu maçların kendilerini beklediğini belirterek, “Önemli sporcular var. Geçen sene şansız bir maç kaybettim. En iyi derecem çeyrek final. Bu sene daha iyi yerlere gelmek istiyorum” dedi.

Bu yılki turnuvalar için kendini daha iyi hissettiğini kaydeden başarılı sporcu, “İyi yerlere gelmek elbette ki bir süreç. Önümüzdeki 8 senede iyi yerlere gelmeyi amaçlıyorum” diye konuştu.

Türk tenisiyle ilgili görüşlerini aktaran Marsel İlhan, “Türk tenisinin ilerlemesi tabii ki bir süreç. Şu anda bayanlarda ve erkeklerde iyi isimler var. Özellikle bayanlar daha ön planda. Her sene sayı artıyor. Yakın zamanda diyemem, ama önümüzdeki 5-6 sene içinde Türk tenisinin daha önemli yerlere geleceğini düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

“American Express-İstanbul Challenger” Tenis Turnuvası, 16 Eylül'e dek sürecek. Toplam 100 bin dolar para ödüllü uluslararası turnuvaya tek ve çift erkekler kategorilerinde 80'e yakın sporcu katılıyor.

Turnuva kapsamında eleme turu, ana tablo ve çiftler dahil olmak üzere, dünya sıralamasında puan yükseltmek için 3 set üzerinden toplam 77 müsabaka oynanacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler