"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Bu savaşı biz mi başlattık

GALİBİ, mağlubu belli olmayan bu savaştan sanki biz yenik çıkmışız gibi gözlerimizi dikmiş İmralı’dan gelecek haberlere bakıyoruz.

Son 25 yılın en büyük savaşını kazanmış ’büyük komutan!’, bize barış planları sunacak, bir ’Sevr’ ya da ’Mondros’ gibi savaştan tam anlamı ile bozguna uğrayıp ordumuz tarumar olup yok oldu ya onunla savaşacak en küçük bir gücümüz kalmamış gibi onun bizim önümüze koyacağı ’barış planını’ yada ’mütarekeyi’ dört gözle bekleyip uygulamaya koyacağımız günü iple çeker olduk.

Herkesin ağzında aynı söz yeter ki bu savaş bitsin.

Bu savaşı biz mi başlattık, bu bin yıldır birlikte yaşayan insanların arasına düşmanlık tohumlarını biz mi ektik de savaşı bitirecek en alçaltıcı teklifi bile coşku ve memnuniyetle karşılıyoruz.

Ellerinde, bize dost görünen ülkelerin silahları ile bizi arkamızdan vuran, bazısı kandırılmış, bazısı satılmış, bazısı da bu dost görünen ülkelerin ajanı olan bu adamlar koskoca Türkiye Cumhuriyeti’ni kendi şartları doğrultusunda barışa zorluyor.

Bizde tüm tarih bilgimizi unutarak bu barışı alkışlamaya hazırlanıyoruz.

Biz de barış istiyoruz.

Bin yıldır beraber yaşadığımız bu insanlarla yine eskiden olduğu gibi bizde barış içinde yaşamak istiyoruz. Hangi Türk hangi Kürt barışı istemiyor ki.

Bu savaş hepimizin anılarında acı, kin ve nefret duyguları bıraktı bunu gidermek kolay olamayacaktır.

İmralı’dan gelecek olan bir ’barış planına’ odaklanmayı kabul etmiyoruz.

Barışa varız ama ne pahasına olursa olsun yeter ki barış olsuna yokuz. Erdal KÖPRÜ

Bakanlık servisleri 90.Sokağı işgal etti

45 YILIMIN geçtiği Bahçelievler ve Emek semtlerinin son durumu içler acısı.

Hangi birini anlatsam bilmem ama herkesin hayatını tehlikeye atan bir sorun var ki bence hemen çözüm getirilmezse okullar açıldığında sık sık kaza haberleri ile gündeme gelecek.

Emek 4.Cadde ile 8. Cadde’yi birbirine bağlayan 90. Sokak, bu civarda yer alan bakanlıkların personelini taşıyan servis araçlarının işgaline uğramış durumda. Gidiş geliş tek şerite düşmekte rampa olan yolda görüş alanı sokak başlarını bile tutan servis araçları yüzünden sıfır oluyor.

Ankara İl Trafik Müdürlüğü’ne defalarca şikayette bulunulmasına rağmen hiçbir önlem alınmadı.

Bakanlıkların bahçelerinde otopark mevcuttur neden servis araçlarının buraya parketmediğini de anlamış değilim.

Milli Kütüphane’nin yanında paralı bir otopark olmasına rağmen karşı kaldırım, Orkut Stüdyoları’nın önündeki kaldırım, Tarım Kredi Kooperatifi önündeki kaldırım arabalarca resmen tüm gün işgal ediliyor.

Yayaların yürüyeceği yerde arabalar park edince insanlar yola inerek yürümek zorunda kalmakta buda hayati tehlike oluşturmaktadır. G.SÜER

Polikliniğimiz doktorsuz kaldı

ÇANKAYA Belediyesi Harbiye Semt Polikliniği mevcut doktorunun TUS için ayrılması üzerine her ne sebeple olduğunu bilmediğimiz şekilde o günden bu yana doktor atanmamıştır. Bizler hizmet alamamaktayız. Oysa Çankaya Belediyesi’nin Danıştay başvurusu üzerine semt poliklinikleri 1. basamak sağlık kuruluşu sayılmış ve tüm SGK mensuplarına hizmet verme yetkisi almıştır.

Yine öğrendiğimize göre Ayrancı-Yıldız ve Mürsel Uluç semt poliklinikleri faaldir. Sadece Harbiye semt polikliniği doktorsuz ve atıldır.

Telefonla müracaatlarımıza da; polikliniğin Sağlık Bakanlığı’na devredildiği cevabı verilmektedir. Madem Sağlık Bakanlığı’na devredilecekti neden Danıştay’a başvuruldu? Yok devredilmediyse neden doktor atanmamıştır. Sn Bülent Tanık’ın ciddi ve devlet terbiyesi almış bir başkan olduğunu biliyoruz.

Bu konuda çözümünü bizzat kendisinden bekliyoruz.

Harbiye mahallesi Sakinleri


Yine kaldırımlar

LÜTFEN birisi ile Meşrutiyet Caddesi ile Kızılay’dan Tandoğan’a giden ana yollarda Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri’nin kaldırımları büyük suni granit plakalarla kaplamasına bakar mısınız... Hiç kimsenin aklına bu caddelere Çınar dikmek için adam gibi yer bırakmak aklına gelmiyor. Yazıktır, ayıptır.

M.Ali AKALIN

GÜNÜN SÖZÜ

"Bugün dünlerin toplamıdır. Çünkü sebep neyse, bugünkü sonuç aynıdır."

(Henry Bergson)
X