« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu şartlarda iyi mücadele ettik

Beko Basketbol Ligi'nde derbi maçta Galatasaray Cafe Crown'a 73-71 yenilen Beşiktaş Cola Turka'nın başantrenörü Burak Bıyıktay, kazanma noktasına getirdikleri maçı, son saniyelerde yaptıkları hatalarla yitirdiklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bıyıktay, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, eksiklerine rağmen iyi mücadele ettiklerini belirterek, “Rotasyonumuz yok, bir sürü sakatlığımız var. Chatman'ı da antrenmanlara gelmediği için kadro dışı bıraktık. Bu şartlarda iyi mücadele ettik” dedi.

Karşılaşmanın son anlarında kazanma noktasına geldiklerini vurgulayan Bıyıktay, “Ancak sonundaki iki tane çok basit yapılmaması gereken hatadan dolayı maçı yitirdik. Birinde adamlarını kaçırdılar, Rancik'ten çember altında sayı yedik, son saniyelerde de maç berabereyken Allen Iverson'ın yaptığı faul, bize mağlubiyeti getirdi. Sonunda yine pozisyonu bulduk ama Ignerski çok kolay bir atışı, sonra iki faulü kaçırdı. Kazanmak istedik, olmadı” diye konuştu.

“3 MİLYON DOLARLIK TAKIMLA ŞAMPİYONLUK BEKLENİYOR”

Burak Bıyıktay, görevine son verileceği şeklindeki haberlerle ilgili soru üzerine ise şunları söyledi:
“Görevimi bırakacağım diye bir şey yok. Bu takımın başına geldiğimden beri bir sürü problem oldu. Geçen yıldan sadece 3 oyuncu kaldı, yeni bir takımla başladık. Ondan sonra tam devam ederken Allen Iverson'u getirdik, yine bütün düzenler bozuldu. Bir sürü sakatlık var. Sezon devam ediyor, görevden kaçacak durumumuz yok. Ancak yönetimin alacağı karara da saygılıyız. Bizim böyle bir derdimiz yok. Takımın galip gelmesi için uğraşıyoruz. Ligde de kaybedilmiş bir şey yok. Bir tane çaylak pivot ve bir tane guard olmayan oyuncuyla bu kadar mücadele edilir. Takıma takviye yapmak lazım. Biz bunu hep söylüyoruz. Takviye yapmadan, ne beklendiği önemli. Burada 3 milyon dolarlık bir takım kuruyorsunuz, şampiyon olmayı bekliyor herkes. O zaman Fenerbahçe Ülker 15 milyon doları boşuna harcıyor, eğer 3 milyon dolara şampiyon takım kuruluyorsa... Oyuncu almak lazım, rotasyonu arttırmak lazım, daha iyi organize olmak lazım. Sadece istemekle şampiyon olunmuyor. Geçen sene bir sürü şartlar altında bu takım yarı finale kadar geldi, son toplarla finali kaybetti. Bir takım insanların söylediği şeylerle ilgilenmiyorum.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler