« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu şartlarda iyi iş çıkardık

A Milli Takımımız’ın Hollandalı hocası, “Türk futbolunun içinde bulunduğu şartlara göre iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. İkincilik hedefimiz için son 2 maçımızı kazanmak istiyoruz” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

EURO 2012 yolunda en kritik sınavını bu akşam Almanya önünde oynayacak olan A Milli Takım’ın Hollandalı teknik direktörü Guus Hiddink, “Ancak finallere kalırsak kendimi başarılı olmuş sayacağım” derken, hedeflerinin son 2 maçı kazanarak bu yolda ilerlemek olduğunu söyledi. Swissotel’de milli futbolcu Servet Çetin’le birlikte basın toplantısı düzenleyen Hiddink, şunları söyledi:

“İkincilik hedefimizi son iki maçımızı alarak gerçekleştirmek istiyoruz. Ancak finallere kalırsak kendimi başarılı olmuş sayacağım. Türk futbolunun içinde bulunduğu şartları göz önünde bulundurursak, iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. Artık son iki karşılaşma kaldı ve o son adımı, önemli olan son iki adımı atmamızı bekliyorum. Tabii ki kasım ayında her şeyin bizim adımıza olumlu olarak sonuçlanmış olacağını bekliyorum.

İşimiz kolay değil ama...

Almanya grubun favorisi. Grubun da ötesinde, İspanya ve Hollanda ile beraber finallerde şampiyonluğa aday gösterdiğim ülke. Başarılı olmak istiyorsak, onlara alan bırakmamalıyız. Her zaman galip gelmek isterim. Bunu başarırsak muhteşem olur.  Değişim şart. Bu konuda kulüplerle görüşüp, gençlere şans tanınmasını bir şekilde zorlamamız lazım.”

Selçuk Şahin kadrodan çıkarıldı

A Milli Takım’da sakatlığı nükseden Selçuk Şahin, aday kadrodan çıkarıldı. TFF’den yapılan açıklamada, ay yıldızlıların önceki gün yaptığı antrenmanda alt baldır bölgesinde gerilme ve ağrı hisseden Selçuk Şahin’in Almanya ve Azerbaycan maçlarının aday kadrosundan çıkarıldığı belirtildi.

Almanya’daki takım sahada olmayacak

HİDDİNK’in vazgeçilmezleri arasında yer alan Servet Çetin, “Yarın (bugün) Almanya’daki gibi bir maç beklemeyin. Daha iyi mücadele eden ve kazanmayı çok daha fazla isteyen bir Türk Milli Takımı sahada olacak” dedi. Milli futbolcu,  Alman Milli Takımı’nın formasını giyen Mesut Özil için de, “Onunla gurur duyuyorum” şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz