ANKARA HABERLERİ

Bu şans 12 yılda bir gelir

Hürriyet Haber
17.04.2017 - 14:26Son Güncelleme :

Trompetin genç yetenekleri, Uluslararası Lions Avrupa Müzik Yarışması’nın “Trompet” dalında dereceye girmek için ter dökecek. 27-29 Eylül’de İsviçre’nin Montreux kentinde yapılacak yarışmanın Türkiye final elemesi ise 24 Nisan Pazartesi günü CSO Konser Salonu’nda gerçekleştirilecek. 

Hürriyet Haber

Ankara’daki yarışmanın jüri başkanlığını yürüten trompet sanatçısı ve koro şefi Erden Bilgen, yarışmayla ilgili şu bilgileri verdi:

FİNAL ANKARA’DA

“24 Nisan’a kadar Türkiye genelindeki her konservatuvar, kendi içinde bir kurul oluşturarak en başarılı trompet öğrencisini seçecek ve Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konser salonunda yapılacak final yarışması için Ankara’ya gönderecek. 23 yaş altı her öğrencinin katılabileceği yarışmada başarılı olan trompetçiyi, ülkemizi temsil etmek üzere 27-29 Eylül tarihleri arasında İsviçre’ye göndereceğiz. Montreux’ye gidecek trompetçimizin tüm masraflarını Lions Derneği karşılayacak.

SEÇİLMİŞ YARIŞMACILAR

Ankara’daki yarışmanın jürisinde CSO trompet grup şefi Adnan Yıldırım, Bilkent Senfoni orkestrası trompet grup şefi Julian Lupu, Amerika’dan gelerek aramıza katılacak olan bu yarışmanın önceki Türkiye birincisi Arda Cabaoğlu ve İstanbul Opera orkestrası grup şefi Volkan Coşar yer alacak. Türkiye’nin dört bir yanından seçilmiş yarışmacıların katılacağı bu yarışma genç trompetçiler için ancak 12 yılda bir yakalayabilecekleri büyük bir şans.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bu şans 12 yılda bir gelir hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Nisan 2017 tarihinde saat 14 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bu şans 12 yılda bir gelir haberi güncellenecektir.


Sayfa Başı