« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Bu sakatlık öncekilere benzemiyor"

Dizindeki sakatlık nedeniyle Amerika Açık’tan çekilen İspanyol tenisçi Rafael Nadal basın toplantısı düzenledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Wimbledon ikinci turundaki elenişinden bu yana kortlardan uzakta kalan İspanyol tenisçi, mücadeleye dönmeden önce dizindeki sorunların tamamen iyileşmesini istediğini söyledi.

“Önemli olan şey tamamen iyileşmek ve dizlerim yüzde 100 iyileştiğinde kortlara geri dönmek” diyen dünya üç numarası, gelecek ABD ile oynanacak olan Davis Kupası yarı final eşleşmesine katılımının da şüpheli olduğunu belirtti:

“Gijon’da oynanacak olan eşlemeye kadar hazır olup olmadığıma bakacağız. Amacım ve hayalim eğer kaptanım da bana inanırsa orada olabilmek. Bu seçim kaptana ve dizlere bağlı.”

Agresif ve çok büyük fiziksel güç gerektiren oyun stili sebebiyle kariyeri boyunca birçok sakatlık ile uğraşmak zorunda kalan Nadal, tendinit nedeniyle 2009’da Fransa Açık’ta kariyerindeki tek mağlubiyetini alarak elenmiş ve bu yenilginin ardından uzun bir süre kortlardan ayrı kalmıştı.

2010 Avustralya Açık çeyrek finalinde Andy Murray karşısında çekildikten sonra arka arkaya üç Grand Slam kazanan İspanyol raket, “Sakatlık öncekine benzemiyor. Şubat ayında Indian Wells’ten önce başladı, bütün o ayları küçük sorunlar ile oynadım ancak normalde ağrımın ve acımın kontrolü bendeydi” şeklinde konuştu.

eurosport'un haberine göre; Roland Garros’tan sakatlığın daha da kötüleştiğini belirten 11 kez Grand Slam şampiyonu, “Mücadeleye devam etmem imkansız gibiydi. İyileşmek adına spor salonunda çalışmalarım devam ediyor” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz