« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu sahada maç oynanır mı?

Eskişehir-G.Saray karşılaşması oynandı ama tartışması hala sürüyor...

Hakan TÜRKTAN / DHA
SON GÜNCELLEME

Zeminde biriken 30 santimlik karın temizlendiği Eskişehir Atatürk Stadı’nda gündüz saatlerinde ısı, 2 dereceydi.

Hakem Cüneyt Çakır’ın onayıyla başlayan karşılaşmada, saatler 19.00’u gösterirken, -2 derecede herkes üşüdü.

GALATASARAY’ın 9 maçlık galibiyet serisini geliştirme şansı bulamadığı Eskişehir’deki zorlu maç, hakem Cüneyt Çakır’ın onayıyla oynandı ama tartışması sürüyor. Atatürk Stadı’nın zeminini kaplayan kar, ekiplerin geceli-gündüzlü çalışması sonucunda tamamen temizlendi. 30 santimetreyi bulan karın temizliği yapıldı ama buzlanmanın önüne geçilemedi.
- Bu maç oynanır mı?
Maçın başlamasına birkaç saat kala herkesin kafasında bu soru vardı. G.Saraylılar da, Eskişehirliler de oldukça endişeliydi.

Isınmak için her yolu denediler

Gündüz saatlerinde kentte hava sıcaklığı 2 dereceydi. Ya karşılaşmanın oynanacağı akşam saatlerinde ne olacaktı?
Hakem Cüneyt Çakır, saatler 17.00’yi gösterdiğinde sahaya inip zemini iyice inceledi ve “Bu maç oynanır” dedi.
Çakır’ın verdiği onayla maç, daha önce belirlendiği saatte, yani 19.00’da oynandı. Ancak, -2 derecede adeta herkes buz kesti. Sahadaki futbolcular, kenardaki teknik heyet ve yedekler, tribündeki taraftarlar ısınmak için her yolu denediler.
Ve bu maçtan sonra kafalarda bir soru daha belirdi:
- Bu sahada ve bu şartlarda maç oynanır mı?

Zemin buzla kaplıydı topla oynamak imkansızdı

Tomas Ujfalusi, saha ve hava şartlarından yakınırken, “Kariyerimde gördüğüm en kötü sahaydı” dedi. Çek stoper, “Bizim gibi çok pas yapan bir takım için, uzun toplarla oynamak imkansız. Zemin buzdu. Çok zor maç oldu saha yüzünden. 0-0’lık beraberlik adil bir sonuç oldu. Beraberliği sadece sahaya bağlayamayız çünkü Eskişehirspor için de saha aynıydı. Keyifsiz bir maç oldu.”

Eskişehir’e var G.Saray’a yok

ESKİŞEHİRSPOR-Galatasaray maçında Atatürk Stadı’nda ilk defa ayak ısıtıcılar yedek kulübesindeki yerini aldı. Eskişehirspor Teknik Direktörü Ersun Yanal tarafından futbolcuların soğuk hava koşullarından daha az etkilenmeleri için getirtilen ısıtıcıların misafir takım yedek kulübesinde olmaması dikkatlerden kaçmadı.

Öğlen yapılsaydı daha farklı olurdu

G.Saray forması altında ilk  maçına çıkan Yiğit, “Galibiyet serisini bozduğumuz için üzgünüz. Bu maçı öğlen saatlerinde oynasaydık, daha farklı olurdu” dedi.

GALATASARAY’ın devre arasında Manisaspor’dan transfer ettiği Yiğit Gökoğlan,  sarı kırmızılı forma altındaki ilk resmi maçına dün çıktı. Karşılaşmanın 65. dakikasında Sabri’nin yerine oyuna dahil olan genç futbolcu,  maçın saatine tepki gösterdi. “Öğlen oynasaydık daha farklı olurdu” diyen Yiğit Gökoğlan, şöyle devam etti:
Performansım artacak
“Galibiyet serisini bozduğumuz için üzgünüz. Bu maçı öğlen saatlerinde yapsaydık sonuç daha farklı olabilirdi. Önümüzde kısa süreli birçok maç var. Onlara hazırlanacağız. Üstümüze düşenleri yapacağız. Benim için yeni bir takım. Tanıdığım birçok isim var. Manisaspor’dan farklı taktikle oynuyoruz. Kendi adıma bazı değişiklikler yapacağım. Her gün çalışmalarıma devam ederek performansımı geliştireceğim.”

Vidalı kramponla bile ayakta duramadık

G.SARAY’ın genç yeteneği Emre Çolak, Eskişehir Atatürk Stadı’nın saha zemininin çok kötü olduğunu belirtirken, “Bu şartlarda 1 puan da iyidir” dedi. Emre, maçtan sonra yaptığı açıklamada, “Bu hava şartlarında ancak bu kadar yapabildik. Vidalı krampon giymemize rağmen ayakta durmakta zorlandık” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz