Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu ruh bizi şampiyon yapacak

Ersun Yanal, Fenerbahçe’deki kolej takımı havasını övdü.Elazığ maçı öncesi Mert’in, Volkan’a kaptanlık pazubandını takması Selçuk’un Alper için bandaj getirmesi Ersun Yanal’ı memnun etti. Tecrübeli teknik adam yakın çevresine ‘şampiyonluk mesajı’ verdi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

F.BAHÇE’de sahada kazanırken saha dışında da takım olmanın gereğini yapıyor. Sarı lacivertliler, her hafta toplanıp yemek yiyor. Takım ruhunu pekiştiriyor. Elazığspor maçında yaşanan olaylar da Ersun Yanal’ı çok mutlu etti. Özellikle maç sırasındaki bir olay Yanal’ın örnek göstereceği nitelikteydi.
Takımlarda ‘ağır abi’ denilen futbolcular vardır. Takım otobüsünde arkaya otururlar, yemeklerde ortada olurlar ve futbolcuların bir çoğu onlara saygı duyar... Selçuk Şahin de Fenerbahçe’de takımın abilerinden bir tanesi...

DOKTOR MEŞGULDÜ, ODAYA SELÇUK KOŞTU

ELAZIĞSPOR maçında sarı lacivertliler sahadaki futbolda üstünlüğünü kaybetmişti. Yanal bir hamle yaparak tekrar o üstünlüğü ele geçirmek istiyordu. Cristian çıkacak ve Alper girecekti. Alper Potuk hazırlandı. Ancak sıkıntı vardı. Alper’in konçunun altındaki boşluğa koyması gereken bandajlar yoktu. Takım doktoru o sırada başka bir oyuncunun tedavisiyle ilgileniyordu.
Doktorun kulübeye dönmesi en az 5-6 dakikayı bulacaktı. Bunu gören Selçuk Şahin ayağa kalktı ve soyunma odasına doğru koştu. Odadan bir flaster alan Selçuk yine koşarak sahaya geldi ve tüm futbolcuların yardımıyla flaster Alper Potuk’un ayağına sarıldı ve oyuna girmesi sağlandı.

ERSUN YANAL DA DEĞİŞİMİ FARK ETTİ

BUNUN haricinde Fenerbahçe kalesi için aralarında kıyasıya bir forma rekabeti olan genç file bekçisi Mert Günok ile tecrübeli eldiven Volkan Demirel, ne kadar iyi dost olduklarını ispat etti. Sarı lacivertli ekibin 4-0’lık galibiyeti ile sonuçlanan Elazığspor maçı öncesi Mert, soyunma odasında Volkan’a kaptanlık pazubandını kendi elleriyle taktı.
Olan biteni dikkatle izleyen teknik direktör Ersun Yanal, takımın dayanışmasından ve kaptan Selçuk ile Mert’in davranışlarından oldukça etkilendi. Yanal’ın yakın çevresine hem Selçuk’un hem de Mert’in davranışlarını örnek gösterdiği ve şunu söylediği öğrenildi; “Takımda yakalanan bu ruh bizi şampiyon yapacak. Oyuncularım canla başla mücadele ediyor. Hepsine müteşekkirim.”


Bunları da Beğenebilirsiniz