BARTIN HABERLERİ

BÜ Rektörü Kaplan’dan Edebiyat Öğretmenlerine Eğitim

IHA
17 Eylül 2015 - 12:12Son Güncelleme : 17 Eylül 2015 - 12:13

IHA

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, Kocaeli Ortaöğretim Değerlendirme ve Akreditasyon Projesi (ODAK) kapsamında edebiyat öğretmenlerine eğitim verdi.
Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğünce başlatılan Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansının (MARKA) desteğiyle yürütülen Kocaeli Ortaöğretim Değerlendirme ve Akreditasyon Projesi’nin (ODAK) ikinci aşamasına geçildi. Geçtiğimiz yıl başlatılan ODAK Projesi kapsamında bu yıl alanında uzman kişiler tarafından öğretmenlere eğitimler verildi. Bu kapsamda Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan da, Kocaeli’ndeki ortaöğretim okullarında görev yapan tüm edebiyat öğretmenlerine bir eğitim verdi. Süleyman Demirel Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirilen eğitimde Rektör Kaplan, öğretmenlere liselerde edebiyat öğretim programı ve eğitimi hakkında bilgiler verdi. Ortaöğretim kurumlarındaki edebiyat eğitimlerinin durumunun aktarılıp gelişim ihtiyaçlarının belirlendiği etkinlikte Rektör Kaplan, evrensel ölçütler doğrultusunda uygulanabilecek eğitim stratejisini anlattı.
Rektör Kaplan, 2003-2006 yılları arasında Millî Eğitim Bakanlığının "Acil Eylem Plânı"nda yer alan müfredat programlarının yenilenmesi konusunda yürütülen çalışmalar çerçevesinde de "İlköğretim ve Orta Öğretim Düzeyinde Öğretim Programları Tasarımı Projesi"nde Türkçe ve Türk Dili ve Edebiyatı Programının hazırlanmasında proje genel koordinatörü olarak görev yapmıştı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden BÜ Rektörü Kaplan’dan Edebiyat Öğretmenlerine Eğitim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 12 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BÜ Rektörü Kaplan’dan Edebiyat Öğretmenlerine Eğitim haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ
  BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:58
  • Guneş
   05:54
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   16:55
  • Akşam
   19:56
  • Yatsı
   21:36
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı