GeriFutbol Bu raporlar Trabzon'u yakar!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bu raporlar Trabzon'u yakar!

Bu raporlar Trabzon'u yakar!

Trabzonspor-Gaziantepspor maçında görevli TFF temsilcileri, maç sonrası çıkan olayları detaylı biçimde rapor etti. Bu raporlar doğrultusunda başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve yöneticilerin yanı sıra, Trabzonspor Kulübü de 5 ayrı eylem nedeniyle Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilecek. Hacıosmanoğlu'na 2 yıl hak mahrumiyeti beklenirken, bordo mavili kulübe para cezalarının en üst sınırının uygulanacağı ileri sürüldü.

Milliyet gazetesinin haberine göre, Trabzonspor-Gaziantepspor maçının ardından 15 kişinin hakem soyunma odası koridoruna masa sandalye koyup dışarı çıkmalarını engellediği ve yüksek sesle hakemlere tehditler savurduğu yazıldı.

Maçın temsilcileri Kayhan Alyürük, Kemal Özbek ve Ünal Akça’nın TFF Hukuk Müşavirliği’ne ulaşan raporlarında yaklaşık 15 kişinin hakem soyunma odası koridoruna masa sandalye koyup dışarı çıkmalarını engellediği ve yüksek sesle hakemlere tehditler savurduğu yazıldı.

HAKEMLER DIŞARI ÇIKTIĞINDA TAŞ VE ŞİŞE ATILDI
Temsilciler stat dışında da 500’e yakın taraftarın hakemler ve federasyon aleyhine tezahüratta bulunduğunu kayıtlara aldı. Saat 03.47’de dışarıda güvenliğin sağlanması üzerine hakemler ve gözlemcinin yoğun koruma altında polis aracına bindirilerek stattan çıkarıldığı, ancak bu sırada bazı taraftarların araca taş şişe gibi maddeler fırlattığı vurgulandı.

Ekibin 15 dakika polis evinde bekletildikten sonra güvenlik güçlerinin eşliğinde Samsun’a doğru karayoluyla hareket ettiği de belirtildi.

BİRDEN ÇOK SUÇ
Temsilci raporları doğrultusunda başkan ve yöneticilerle birlikte bordo-mavili kulüp de 5 ayrı eylem nedeniyle PFDK’ya sevk edilecek.

Talimatın “Sorumluluk” başlıklı 6. maddesi, “Sportmenliğe aykırı hareket” başlıklı 36, “Sportmenliğe aykırı açıklamalar” başlıklı 38., “Hakem soyunma odası ve koridorunun güvenliği” başlıklı 39. ve “Hakeme tehdit, hakaret, saldırı ve tükürmek” başlıklı 41. maddesine göre, söz konusu olaylara karışanlara, her eylemden ayrı ayrı olmak üzere ağır cezalar verilecek.

Bu raporlar Trabzonu yakar

HACIOSMANOĞLU'NA 2 YIL CEZA GELEBİLİR

Bu arada en ağır cezalardan birinin Başkan Hacıosmanoğlu’na gelebileceği ve 2 yıla kadar hak mahrumiyeti almasının söz konusu olduğu, para cezalarının da üst sınırdan kesileceği ileri sürüldü.
">

Yorumları Göster
Yorumları Gizle