Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu pazar bisiklet şenliği var

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME


İstanbul'da şu anda 2 milyon 500 bin adet bisiklet bulunuyor. Bisiklet Sevenler Derneği, bu aracın kullanımını yaygınlaştırmak için çalışıyor. Bugün, İstanbul'da dernekle Fatih Belediyesi, bisiklet şenliği düzenliyor. Bu şenlik geçen yıl da düzenlenmişti.

Şenlik bugün saat 09.30'da Fatih Belediyesi'nin önünde başlayacak. Burada çekiliş numaraları şenliğe katılanlara dağıtılacak. Saat 10.00'da halk gezisi start alacak. Gezi saat 11.00'de bitecek. Yarışmalar ise saat 11.30'da başlayacak. Yarışmalar 6 kategoride düzenleniyor: Genç bayanlar, büyük bayanlar, 12-15 yaş yıldız erkekler, 16-18 yaş genç erkekler, 19-35 yaş büyük erkekler, 36 yaş üzeri erkekler. Etkinlik Fatih Belediyesi, Herkes İçin Spor Federasyonu, Bisiklet Sevenler Derneği işbirliğiyle, Beldeyama'nın katkılarıyla ve Tan Organizasyon şirketinin yaptığı organizasyonla düzenleniyor.

Etkinlikte geziye katılanlardan bir şanslı katılımcıya bir adet, yarışmalarda birinci olanlara da birer adet olmak üzere toplam 7 Beldeyama 18 vites MTB dağ bisikleti armağan edilecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz