« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu pankartın cezası 15 bin lira

Profesyonel Disiplin Kurulu, Trabzonspor’a Gaziantepspor maçında açılan pankart için ağır fatura kesti. Kurul, ayrıca aynı maçta Trabzonspor’a oyuncu kriterlerine uymamasından dolayı 70 bin lira para cezası da verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SÜPER Lig’in tamamlanmasına kısa bir süre kalırken, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), ligde geçen hafta yaşanan olaylarla ilgili olarak kulüplere ağır fatura kesti. Kurul, yaptığı toplantıda gündemindeki konuları karara bağladı. Kurul, Trabzonspor ile Gaziantepspor arasında oynanan karşılaşmada tribünlere asılan “Günahların takımı Fenerbahçe” şeklindeki pankart nedeniyle bordo mavili  kulübe 15 bin lira ceza kesti. Kurul, ayrıca aynı maçta Trabzonspor’a oyuncu  kriterlerine uymamasından dolayı 70 bin, toplamda 85 bin lira para cezası verdi. Trabzonspor yönetiminin ise bugün bu ağır para cezası sebebiyle bir açıklama yapması bekleniyor.

Bu pankartın cezası 15 bin lira
G.Saray’a 135 bin lira
Galatasaray ise PFDK tarafından, Beşiktaş maçında taraftarların neden olduğu saha olayları, yapılan çirkin ve kötü tezahürat ve basın toplantısına  futbolcu katılımının sağlanmaması nedeniyle toplam 135 bin lira para cezasına  çarptırıldı. Kurul aynı maçta, taraftarlarının neden olduğu saha olayları  nedeniyle Beşiktaş’a da 5 bin lira para cezası verdi.
PFDK, Bursaspor Kulübü’nü, Kayserispor ile deplasmanda oynanan karşılaşmada “Takım halinde sportmenliğe aykırı hareket” nedeniyle takdiren 11  bin 250 lira para cezasıyla cezalandırdı.

Kızıl’a 7 gün hak mahrumiyeti

PFDK, Gaziantepspor Kulübü Başkanı İbrahim Kızıl’ı, medyada yer alan  sportmenliğe aykırı beyanları nedeniyle takdiren 7 gün hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırdı. Kurul, Kasımpaşa Futbol Şubesi Sorumlusu Süha Sidal’a da aynı gerekçe ile  21 gün hak mahrumiyeti cezası verirken, Ankaragücü idarecisi Avni Kavlak’ı da 21  gün hak mahrumiyeti ve 10 bin lira para cezasıyla cezalandırdı.


Bunları da Beğenebilirsiniz