Ege Haberleri

EGE

  Bu pankarta da gözaltı

  Cem ULUCAN/AYDIN
  18 Ocak 2015 - 01:13Son Güncelleme : 17 Ocak 2015 - 16:33

  Ak Parti Aydın İl Kongresi'ne katılmak için Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kente gelişinden önce 'Aydın'da Efe, Paris'te bebe' yazılı pankart astığı için gözaltına dört kişinin ardından Yeni Dörtyol Kavşağı'na 'Bu pankart sıfır sorun içermekte, yersen' yazılı pankart açan TGB üyesi Eylül Saliha Arı, Furkan Doğan ve Alican Kaygısız da gözaltına alındığı öğrenildi.

  Bir grup TGB'li, partisinin Aydın il kongresi için kente gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu protesto etti. TGB'li grup, bugün sabah saatlerinde, Aydın- Denizli karayolunun Forum Aydın Kavşağı yakınlarındaki üst geçide 'Aydın'da Efe, Paris'te bebe' yazılı pankart astı. Polis pankartı indirirken Ümit Arslan, Barış Çakır ve Okan Vardarlı olay yerinde, TGB İl Sekreteri Aykut Güler da kent merkezi sevgi yolunda yürürken gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin sosyal paylaşım sitesine koydukları fotoğrafta polis otosunda öz çekim yaptığı görüldü.
  Bu pankarta da gözaltı
  TGB Aydın İl Başkanı Uğur Aykaç, "Başbakan'a burada Başefe unvanı verilecekmiş. Aydınlılar olarak böyle bir unvan olmadığını biliriz. Fransa'da ezik duran Başbakan'ın Aydın'da efe olmasını eleştiren arkadaşlarımız gözaltına alındı. Şuan da ben başta olmak üzere birçok arkadaşımızın evlerinin önünde polis bekliyor. Dışarı çıkmamız engelleniyor. Ancak sürprizlerimiz devam edecek" dedi.


  İKİNCİ PANKARTLA GÖZALTI 7'YE ÇIKTI
  Toplam gözaltı sayısı 7'ye çıktı. Bu kişilerin emniyette sorguları sürerken, arkadaşlarının serbest bırakılmasını isteyen TGB'lilerin Aydın Adliye Sarayı önünde basın açıklaması yapacağı öğrenildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı