« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu pankart ortalığı karıştırdı

Danimarka'da, Bronby-FC Kopenhag maçında açılan dev boyutlardaki bir pankart ortalığı karıştırdı. İki takım taraftarları arasında kavga çıktı, sahaya onlarca koltuk atıldı.

Ünsal TURAN / DHA
SON GÜNCELLEME

Danimarka 1. Futbol Ligi'nde geçtiğimiz hafta sonu Brondby stadında oynanan Brondby-FC Kopenhag maçında açılan dev bir pankart olay yarattı.

Brondby taraftarlarının açtığı 218 metrekarelik pankartta, FC Kopenhag'ın sembolü olan aslanın, kafasının kesilmiş bir biçimde resmedilmesi büyük tepkiye neden oldu. Pankartın açılmasıyla birlikte statta büyük olaylar yaşandı.

İki kulübün taraftarları arasında çıkan kavgalarda çok sayıda kişi hafif şekilde yaralanırken, polis kavgacıları ayırmak için zor kullanmak zorunda kaldı. Olaylar sırasında çok sayıda koltuğun sökülerek sahaya atıldığı bildirildi.

Bu pankart ortalığı karıştırdı
BRONDBY KALECİSİ ÇOK BEĞENDİ
Brondby takımının kalecisi Frederik Rönnow, taraftarların açtığı pankartın kendisini çok şaşırttığını belirterek, "Böyle bir pankartı daha önce hiç görmemiştim. Maç öncesi sahada ısınma koşusu yaparken pankartı görünce çok şaşırdım ama bir o kadar da beğendim. Taraftarımızın bizi bu kadar desteklemesi çok güzeldi. Bu taraftarı başka yerde bulamayız" dedi.

FC Kopenhaglı taraftarların da Brondby'li rakiplerinden intikam almak için daha büyük bir pankart hazırlama girişiminde bulundukları bildirildi.

Dev pankartın 250 bin krona (100 bin TL) mal olduğu bildirildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler