Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bu ormanlara yazın girmek yasak

  Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA)
  29.04.2009 - 11:50 | Son Güncelleme: 29.04.2009 - 11:50

  ANTALYA Valiliği İl Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu, yangın sezonu nedeniyle 1 Mayıs- 30 Kasım 2009 tarihleri arasında 27 orman alanına girişi yasakladı.

  Antalya'da geçen yıl Türkiye tarihinin en büyük orman yangınlarından birinin yaşanmasının ardından, bu yıl havaların ısınmaya başlaması nedeniyle orman yangınlarıyla mücadele çalışmalarında daha katı kurallar uygulananacak. Bu doğrultuda Antalya Valiliği İl Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu, il genelindeki 27 ormanlık alana 1 Mayıs- 30 Kasım 2009 tarihleri arasında girişleri yasakladı. 6831 sayılı kanunun 74'üncü maddesi ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 9 ve 66'ncı maddeleri uyarınca alınan karara göre şu ormanlara giriş ve çıkışların yasak olduğu açıklandı:

  “Kemer, Düzlerçamı-Asar, Güzeloba, Gebiz, Karabük-Akbaş, İkizpınar, Manavgat-Taşağıl, Gülen, Sazlıçeşme, Çürük, Güzelbağ, Kargı, Dim, Demirtaş, Gazipaşa, Kumluca, Finike, Sualdığı, Aykırıçay, Lengüme, Karpız, Giden Gelmez, Alanya, Alara ormanları ile Düzlerçamı, Üzümdere ve Dimçayı av koruma sahaları.”

  Komisyon'un kararına uymayanlar hakkında Orman Kanunu ve Kabahatlar Kanunu'nun ilgiyi maddelerince ceza uygulanacağı açıklandı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı