« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu onur Türkiye'nin

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

2003 Avrupa Bayanlar Voleybol Şampiyonası ülkemizde

Federasyon Başkanı Ahmet Gülüm, finallere talip olan Almanya, İspanya, Yunanistan, Hırvatistan ve Bulgaristan'ı geride bırakarak alınan bu organizasyonun Türkiye için büyük bir onur olduğunu belirtirken,‘‘Voleybol için atan kalpleri İstanbul'da birleştirelim’’ dedi.

VOLEYBOL Foleybol Federasyonu, İstanbul'da yapılacak olan 2003 Bayanlar Avrupa Şampiyonası Finalleri hakkında birbasın toplantısı düzenleyerek, bilgi verdi. Başkan Ahmet Gülüm, Avrupa Şampiyonası'nın Türk voleybolu, Türk bayan voleyboluve İstanbul açısından önemli bir organizasyon olduğuna değinerek, ‘‘Finalleri almak isteyen 5 ülke vardı. Bizim sağlam argümanlarımız, Avrupa voleybolunda söz sahibi olmamız ve yaptığımız yoğun kulis sayesinde, finalleri İstanbul'a kazandırdık’’ diye konuştu.

YENİ BİR SLAGON

Gülüm, organizasyona ‘‘Voleybol için atan kalpleri, İstanbul'da birleştirelim’’ sloganıyla girdiklerini belirterek, finallerin İstanbul'a alınmasındaki en büyük etkenlerden birinin de medyada çıkan haberler olduğunu ifade etti.

KAYNAK YARATIYORUZ

Gülüm, devlet tarafından federasyona verilen bütçenin yeterli olupolmadığı şeklindeki soruyu ise şu şekilde cevapladı. ‘‘Voleybol Federasyonu, devletin verdiği bütçenin 1 misli kadar kendine kaynak yaratıyor. Milli takımın formasından, seyahatlere gitmelerine kadar herşey kendi yarattığımız kaynaklar sayesinde yapılıyor.’’

SORUN BİLGİSİZLİK

Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde maçların bir kısmının Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılması ve bu salonların merkeze uzaklığından dolayı problem yaşanabileceği sorusuna da Gülüm, ‘‘İnsanlar maça ilgisizlikten değil, bilgisizlikten gelmiyorlar’’ diye konuştu. Ruşen GÜVEN


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler