AYDIN HABERLERİ

Bu Okulun Öğrencileri Gezerek Öğreniyor

IHA
07.10.2015 - 08:09Son Güncelleme :

SOSYAL BİLİMLER LİSESİ ÖĞRENCİLERİ AYDIN'I GEZİP ÖĞRENDİ

IHA

Bu yıl 2 hafta gecikme ile başlayan 2015-2016 Eğitim öğretim sezonu öğretmen ve öğrencileri hızlandırdı. Geçtiğimiz hafta okulların açılması ile birlikte bir çok okulda eğitim-öğretim hızla başladı. Aydın’da idareci ve siyasetçi yetiştiren okulların başında gelen Sosyal Bilimler Lisesi oryantasyon eğitimine başladı. Özellikle Aydın’a başka yerlerden gelen öğrenciler eğitime Aydın’ın çevresini ve geçmişini araştırarak başladı.
Aydın Sosyal Bilimler Lisesi’nde geçen hafta gerçekleştirilen açılış töreninin ardından, öğrenciler uyum ve oryantasyon eğitimleri kapsamında şehri incelemeye başladı. İlk olarak okul, pansiyon, özel ve toplu yaşam alanlarında uyulması gereken kuralların yanı sıra hak ve sorumluluklarını öğrenen Aydın Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri daha sonra şehrin tanıtımı için düzenlenen programlara katıldılar.
Okul öğrencileri program dahilinde bundan sonra yaşamlarını sürdürecekleri Aydın şehri tanıtıldı. Aydın Sosyal Bilimler Lisesi olarak geleceğin idarecilerini yetiştirmeye gayret ettiklerini ve okulun tür olarak daha çok idareci yetiştirdiğini belirten Okul Müdürü Selma Ural, “Hayatta başarının temel kurallarından biri de kişinin kendisini ve çevresini tanımasıdır. Yatılı bir okul olmamız dolayısıyla öğrencilerimizin büyük çoğunluğu dışarıdan geliyor. Çocuklarımıza öncelikle Aydın’ı tanıttık. Bunun yanında şehrin asırlar öncesine kadar olan geçmişi hakkında öğrencilerin bilgi sahibi olabilmesi için Arkeoloji Müzesi’ne de götürdük. Geçen hafta gelip okulda eğitime başlayan öğrencilerimiz sınıf rehber öğretmenleri ve okul rehber öğretmeni ile birlikte sağlık kurumları, eğitim kurumları, gençlik merkezi, Kapalı Spor Salonu, bankalar, ve alışveriş merkezlerini gezdirip tanıttık” dedi.
Öğrencilerin de mutlu olduğu programda Aydın Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri hem gezip hem öğrenmenin keyfini yaşadılar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Bu Okulun Öğrencileri Gezerek Öğreniyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ekim 2015 tarihinde saat 08 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bu Okulun Öğrencileri Gezerek Öğreniyor haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:29
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı