BARTIN HABERLERİ

BÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan Atmış 14. Dünya Ormancılık Kongresi’ne Katıldı

IHA
17.09.2015 - 14:03Son Güncelleme :

BÜ ÖĞRETİM ÜYESİ ERDOĞAN ATMIŞ GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİNDE DÜZENLENEN DÜNYA ORMANCILIK KONGRESİNE KATILDI

IHA

Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Erdoğan Atmış, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Durban kentinde yapılan 14. Dünya Ormancılık Kongresi’ne katıldı.
Türkiye’den sunum yapması için Kongreye davet edilen tek akademisyen olan Prof. Dr. Atmış, kongrede Bartın Üniversitesi öğretim üyeleri Yrd. Doç. Dr. Hikmet Batuhan Günşen, Yrd. Doç. Dr. Nuri Kaan Özkazanç, Yard. Doç. Dr. Mustafa Artar ve Fatma Cinis’le birlikte hazırladığı “A forestry service that cannot reach urban people: urban forests (Kent Halkına Ulaşamayan Bir Ormancılık Hizmeti: Kent Ormanları)” adlı bildiriyi sundu.
Altı yılda bir yapılan Dünya Ormancılık Kongresi’ne 142 ülkeden 4000’i aşkın bilim insanı, siyasetçi ve bürokrat katıldı. Ormancılığı ilgilendiren önemli konuların tartışıldığı kongrede, 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Takviminde ormanların yerinin gün geçtikçe daha da önem kazandığı belirtildi. Ormanın bir ağaç ve geçim kaynağı olmaktan öte değerlere sahip olduğu vurgulanan toplantılarda; küresel iklim değişikliği ve karbon dengesi, orman su ilişkileri, ormancılıkta yenilikçi yöntemler, kent ormancılığı, ormancılıkta iletişim gibi konular öne çıktı.
Prof. Dr. Erdoğan Atmış, altı yıl once de Buenos Aires/Arjantin’de yapılan 13. Dünya Ormancılık Kongresi’nde Türkiye’den sunum yapmak üzere davet edilen iki akademisyenden biri olmuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden BÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan Atmış 14. Dünya Ormancılık Kongresi’ne Katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 14 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan Atmış 14. Dünya Ormancılık Kongresi’ne Katıldı haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ

03 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı