BARTIN HABERLERİ

BÜ Öğrencilerine Sosyal Medyadan Ulaştı

IHA
14.09.2015 - 17:15Son Güncelleme :

BÜ ÖĞRENCİLERİNE SOSYAL MEDYADAN ULAŞTI

IHA

ÖSYS Sonuçlarının açıklandığı 30 Haziran ile Üniversite kayıtlarının tamamlandığı 11 Eylüle kadar Bartın Üniversitesinin kurumsal sosyal medya sayfasında yaptığı paylaşımlara 356 bin 691 erişim sağlandı, binlerce öğrenci ve üniversite adayıyla sosyal medya üzerinden iletişim kuruldu.
Bartın Üniversitesi Basın-Yayın Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü ile Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından oluşturulan Facebook Sayfasında her gün öğrencilerden gelen ortalama bine yakın soru cevaplandırdı. Bartın Üniversitesi resmi Facebook hesabından 30 Haziran’da açıklanan LYS Sonuçlarının ardından tanıtım filmi, tanıtım görselleri gibi birçok materyal paylaşıldı. Tercih dönemi boyunca yapılan paylaşımlara 131 bin 891 erişim sağlanarak, üniversite adaylarına sosyal medya üzerinden Bartın Üniversitesi ve Bartın hakkında bilgiler verildi. Üniversite adayları bu süreçte Bartın Üniversitesinin eğitim, sosyal ve kültürel olanakları hakkında bilgi edindi. Şehrin sosyal, turistik yapısıyla ilgili sorulara da birebir cevaplar verilerek, geçirdikleri zorlu tercih döneminde öğrenci adaylarının sağlıklı bilgiye ulaşması sağlandı.
Sosyal Medya Ekibi, 23 Temmuz ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarının açıklandığı tarihten üniversitelere son başvuruların yapıldığı güne kadar da yoğun bir şekilde çalıştı. Türkiye’nin dört bir yanından gelecek olan öğrencilere ulaşım, konaklama, kesin kayıtlar ve ders kayıtları başta olmak üzere birçok konuda yardımcı olundu. Bu tarihler arasında resmi Facebook hesabından yapılan paylaşımlar 224 bin 800 defa görüntülendi. Öğrenciler tarafından bu süreler içerisinde sorulan binlerce soru ise kısa süre içerinde cevaplandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden BÜ Öğrencilerine Sosyal Medyadan Ulaştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Eylül 2015 tarihinde saat 17 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça BÜ Öğrencilerine Sosyal Medyadan Ulaştı haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ

BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  08:00
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:14
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı