Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu ne ızdırap

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Sanlı KAPTAN

Üzüldüm, çok üzüldüm. Sakın Beşiktaş Futbol Takımı'na üzüldüğümü zannetmeyin. Tribünlerin dörtte üçünü dolduran İzmirli Beşiktaşlılar'a üzüldüm. Üzülmenin de ötesinde kahroldum. Binbir umutla koşup gelmişler, bağırıyor, çırpınıyor, gönülden destekliyorlar. Öyle bir sevgi seli ki, anlatmak çok güç. Gelgelelim bu sevgiye karşın sahada inanılmaz bir ızdırap. Hani bir şarkı var ya ‘‘Bu ne sevgi ah, bu ne ızdırap’’ Aynen öyle.

Vah vah vah. Bir mahalle takımı bile dünkü Beşiktaş'tan daha iyi oynardı. Garip, gariban bir takım. Hem de maçın hemen başında öne geçmesine karşın. Böyle bir rezaletle inanın çok az karşılaştım. İlk yarıda Bursa üç attı, en az bir o kadar da kaçırdı. Helal olsun Bursaspor'a. Onları gönülden kutluyorum, çok iyi mücadele ettiler.

Siyah beyazlı defansın göbeği delik deşik. Facia bir şey. Bursaspor her derin topta Fevzi ile karşı karşıya kaldı. Sezon başından bu yana durmadan yazıyorum, ‘‘Beşiktaş liberosuz oynayamaz’’. Toshack anlamıyor. Aferin Toshack Efendi, aynen böyle devam et. Bakalım aklın ne zaman başına gelecek?

Faturayı sadece Toshack'a kestiğimi sakın düşünmeyin. Futbolcuların hepsi, ama hepsi kelimenin tam anlamıyla skandaldı. Ne o muhteşem taraftar ne de skor onları canlandırmaya yetmiyordu. Milli maçtaki Oktay'ı ara ki bulasın. Ohen zaten hayalet, kendi kendine gölge boksu yapıyor. Sellami sıradan biri. Ayhan çok koşuyor, ama boşuna. Sol kanattaki Aydın'ın epeyce pişmesi gerekiyor. Her zaman beğendiğimiz Del Solar bile dün fazla sivrilemedi. Ne yapsın garibim, çevresinde elle tutulacak tek adam yok ki. Dünkü Beşiktaş'ı izlemek gerçekten büyük ızdırap, büyük işkenceydi. Ve bu işkenceyi, bu ızdırabı, İzmirli Beşiktaşlılar 90 dakika boyunca yaşadılar. Maçın son dakikalarında gelen iki gol kimseyi aldatmasın. Yazık, çok yazık.Bunları da Beğenebilirsiniz