Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu ne biçim hakem

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

İlk önce hemen şunu söylemek istiyorum. İnönü Stadı top oynamaktan başka herşey yapılır hale geldi. Top oynamaktan ziyade böyle bir alanda ancak tarım yapılır. Beşiktaş'ın bu sezon girdiği sıkıntılar içinde baş faktörlerden biri de bu. Top oynamaya çalışan takımların zoruna giden bir alan. Dün akşam da öyle oldu.

Hep iyi şeyler düşünüldü, toplar hep yanlış yerlere gitti. Topu düzeltmek zor, topu iyi yere atmak daha zor. Şifo Mehmet gibi bir adam bu kadar pas hatası yapabiliyorsa bunu sahaya bağlamak lazım. Kaldı ki aynı Şifo, Nihat'la topu birleştirmede yine ustalığını gösterdi. Nihat bu takımın gelecek seneler için silahlarından biri olacak. Bir kere ayağına çabuk. Kısa boyuna rağmen hava toplarında zamanlaması üst seviyede. Profesyonelce düşünüp öyle de yaşarsa, Beşiktaş iyi bir oyuncu kazandı diyebiliyoruz. Ali Eren için de iyi derken topu kazanmada iyi, kullanmada daha eksiği var. Ama her girdiği ikili mücadelede rakibi de çürütüyor, topu da. Faydalı. Amokachi'nin ve Yankov'un olmadığı bir maçta üç puan çıkıyorsa denilecek fazla birşey yok.

Maç bir tarafa, hakem bir tarafa. Ben ilk defa seyrediyorum. Fotoğrafı iyi. Boylu, poslu. Ama bu işten anladığına inanmıyorum. Beşiktaş'ın iki tane penaltısını yedi bitirdi. Nihat'ın attığı bir ikinci gol var, elle aldı gol yaptı. Yan hakemin görüşü doğru. Gördüğü sarı kart da doğru. Doğruya doğru diyorsak yanlışı da dile getireceğiz.

Karabük takımı ise oynadığı top ile puan cetvelindeki yerini inkar etmiyor.Bunları da Beğenebilirsiniz