« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu ne biçim Beşiktaş!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Bu iki takım yüz senedir birbirleriyle oynuyorlar. Şimdiye kadar oynadıklarında da yarısını birisi, yarısını öteki kazanmış. Yani sahadan çıkan skor hiçbir şekilde tuhaf değil. Olmamış da.

Dün akşam skor yine tuhaf değil. Her türlü şey olur. Ama Beşiktaş penceresinden baktığımda, gönülsüz oynamanın, iştahsız oynamanın, işi rölantiye almanın Beşiktaş'a yakışır hiçbir tarafı yok. Haa bir de yenilen ilk gol var. Sakın da ona kimse dil uzatmasın. Hiçbir futbolcu gönülsüz oynadığı maçta bile kalkıp kendi kalesine kafa vurmaz. Şanssız bir geceye öyle de bir şanssız yenmiş gol olarak eklendi diye düşünüyorum.

F.Bahçe'nin yarım yamalak bir kadrosu var. Listeler dağıtıldığında yedek kulübesinde tanımadığım 5 tane futbolcu ismi gördüm. Sahada da Fener adına en büyük eksik Uche ile Okocha'nın olmayışı idi. Üstüne üstlük de Beşiktaş bu sezon kullandığı en iyi onbiri ile oynuyordu. Bir de oyunun her azalan dakikası F.Bahçe'ye telaş yükleyeceğini düşünürsek, bu iş olmadı ki olmadı. Koca Beşiktaş takımında Amokachi'nin dışında top oynamaya hevesli adam görmedim. Bu takımda 4-5 tane temizlik şart. Bana göre de liste başı Yankov. Oyunda kaldığı müddetçe tek topa vuramadan oyundan çıktı, gitti. İnşallah bu takımdan da gider.

Neticede F.Bahçe zirvede kaldı. Ama işi kendi ayağına bağlı değil, rakibin kaybını bekliyor. Zaman da daraldı...Bunları da Beğenebilirsiniz