Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu nasıl Fener?

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hulki İLGÜN

Bu nasıl futbol kardeşler? Fenerbahçe'nin oynadığı futbola artık şahane, muhteşem kelimeleri de az geliyor. Sahada sanki 11 değil de, 22 tane Fenerli oyuncu ve onların oynadıkları futbolu seyreden Çanakkaleliler vardı.

Ayrıca Fenerlilerin ayakkabıları da sanki mıknatıslı gibiydi. Top Kanaryalar'la mukavele yapmış, ‘‘Arkadaş, ben ancak benimle şiir gibi futbol oynamasını bilenlerin ayağına yakışıyorum. Alın beni, sihirli paslaşmalarla ve akıl almaz verkaçlarla dilediğiniz gibi kullanın, sonra da rakip kaleye ister kafa, ister ayaklarınızla dilediğiniz gibi mıhlayın’’ der gibiydi.

Aylardır galibiyetten galibiyete koşan Fenerbahçe, dün bambaşka bir görüntüdeydi. Karşımızda asırlık sarı lacivertli Kanaryalar değil de, bir Brezilya, bir Dünya Karması seyrediyor gibiydik.

FUTBOL RESİTALİ

Çanakkaleliler çaresiz, buz gibi havada tribünleri dolduran taraftarlar zevkten çılgına dönmüş gibiydi.

Fenerbahçe, futbol oynamıyor da, sanki bu maçta tribünde oturan ve yarın aralarına alacakları sevgili kardeşleri Sergen'e futbol resitali sergiliyorlardı.

Rüştü ayrı bir assolist, Baliç'i, Moshoeu'su, Metin'i, Uche'si ya da tüm Fenerbahçeliler apayrı birer assolist gibiydiler.

Goller mi? Onları hiç sormayın. Hazırlananı, gireni, girmeyeni ile onlar da bir alemdi. Üç olmuş, onüç olmuş, penaltıdan gol yemişin hiç farketmiyordu.

Doksan dakika süresince Kanaryaların ayağında top yoruldu, ama onbir Fenerli futbolcu bir saniye olsun futbol oynamaktan yorulmadı.

Siz bu takıma önümüzdeki haftalarda bir de ustaların ustası Sergen'in katılımını düşünün. Vallahi, Allah, Löw'ün ve Fener'in bundan sonraki rakiplerinin yardımcısı olsun. Ve de laf aramızda Kanaryaları, Allah nazarlardan korusun.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler