Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Bu mu taraftarlık

Ankara deplasmanında gülen olmadı. Başkent temsilcisi Ankaragücü ile Beşiktaş arasında oynanan maçta gol sesi çıkmadı.

Beşiktaş ligde tek bir yabancısı bile olmayan, ligin dibine demir atmış Ankaragücü' ne dün akşam teslim oldu. Katı hatta taş gibi savunma yapan başkent ekibi istediği 1 puanı Beşiktaş' tan almayı başardı. A2 takım takviyeli MKE Ankaragücü dün akşam gerçekten 1 puanı haketti. Zaten maçta 3 puanı hak edecek bir takım da yoktu.
 
Carlos Carvalhal ilginç denemeler peşinde. Mustafa Pektemek' i oynatmak adına sağ kanatta görev verdi. Pektemek' ten asla ama asla bir kez daha söylüyorum kanat oyuncusu olmaz, olamaz. Hocanın, sağ ayaklı adamı solda, sol ayaklı adamı sağ kanatta oynatması da bir başka bomba. Edu' dan da kanat olmaz. Simao sakatlıktan hala çıkamamış. Dün akşam oynadığı rezalet futbol ile bunu gösterdi.
 
Veli' den orta saha oyuncusu olmaz. O çocuk bu yaşına kadar kanat oyucusu olarak oynadı ve başarılı da oldu. Neden ısrarla orta sahada oynatıyor ? anlamıyorum. Hem takımı hemde Veli' yi katlediyor. Hocada sakatlıkları bahane edebilir belki. Hocaya bir kaç sorum var.
 
1-Holosko neden kadroda değil.
2-Toraman neden oynatılmıyor.
3-Alves orta sahada oynayamazmı .
4-Kadroyu sen mi, yoksa Tayfur' mu kuruyor?
 
Giden 2 puanla beraber zirvenin 7 puan gerisine düştük. Canımız sağolsun. Canımız sağolsunda, az daha olmuyordu da. Ankaragücü taraftarı ile Beşiktaş ve Bursaspor taraftarları arasında devam eden husumet bitmek bilmiyor. Maç öncesi ve maç sonrasında çıkan olaylar gerçekten korku vericiydi. Bu olaylar İnönü' de olsa size yemin ederim Beşiktaş' a en az 5 maç kapama verirlerdi. Nedir bu derdiniz. Sizler, taraftar mı olduğunuzu sanıyorsunuz. Çoluk çocuk almış eline döner bıçağı, sallama, çakı, tornavida gelsene çarşı ..... diye üstlerine gidiyor. Bunların başında ki abileride ortalıkta yok. Yazıktır, günahtır. İnsanın biraz Allah korkusu olacak. Allahın verdiği canı sen mi alacaksın, sanamı kalmış. Hemde ne için, inanın çoğu da bu soruya cevap bile veremez. Çünkü ne olduğunu bilmiyorlar. Abileri demiş kavga edin, dövün, vurun diye. Onlarda böylece nefret etmişler. Ama dediğim gibi çoğu ne olduğunun farkında bile değildir. Ben o çoluk, çocuğa üzülüyorum. Hani statlara alkollü seyirci alınmayacak tı ? Tribünlerde ayık adam yok kardeşim. Sayın Bakan, lütfen bu konuya  el atın.
 
Maç sonrası bir Ankaragüçlü taraftar ile konuştum. Bana, "Polis olmasaydı maç bitiminde Beşiktaş tribünde ne kadar adam var hepsini indirecektik dedi" Niye diye sorduğumda ise, verdiği cevap günün özeti oldu "sevmiyoruz kardeş" Sen sevmiyorsun diye döv, küfür et, vur olmadı üstüne git öldür. Sana bu yetkiyi kim veriyor. Ankara emniyeti acaba dün akşam kaç kişiyi gözaltına aldı.
 
Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Ama sevmiyorsan da saygı duyacaksın. Ankaragücü gibi köklü bir çınarın bir kaç kendini bilmez densizler, ahlaksızlar yüzünden adı karalanıyor. Ligde birçok olumsuz şartlar la mücadele ediyorlar. Ama o insanların umurunda bile değil tuttukları takımları. Tek dertleri birkaç Beşiktaş taraftararının kafasını kırmak. Küme düşmeye en yakın takım MKE Ankaragücü. Birde çıkan olaylardan dolayı hem para hemde saha kapama cezası alırsa ne olacak ? Takımda oynayan birçok futbolcu paralarını bile alamazken, gelecek cezayı o insanlar mı ödeyecekler. Soruyorum size " Bu mu taraftarlık, Bu mu İnsanlık"
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI