Spor "Bu meydanlardan dünya şampiyonları çıkacaktır"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"Bu meydanlardan dünya şampiyonları çıkacaktır"

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Sorgun ilçesinde belediye tarafından beşincisi düzenlenen Gurbetçi Şöleni Yağlı Güreşleri'ni izledi.

Bozdağ, eski Yozgat yolundaki çim sahada düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, Türkiye'nin dört bir yanından ata sporu güreşe hizmet eden birçok sporcunun organizasyona katılmak için geldiğini belirtti.

Sorgun Belediyesi'nin Türkiye'yi uluslararası alanda temsil eden güreşçileri de buluşturduğunu ifade eden Bozdağ, şöyle konuştu:
“Sizler hem onları seyrediyorsunuz hem ata sporumuza destek veriyorsunuz. Bu şöleni, etkinliği organize eden Sorgun Belediye Başkanımız Ahmet Şimşek'e ve sponsorlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bu meydanlardan dünya şampiyonları, olimpiyat şampiyonları ve daha nice şampiyonlar çıkacaktır. İşte dünya şampiyonumuz, olimpiyat üçüncümüz Rıza Kayaalp evladımız, o da bu meydanda bugün. Biliyoruz ki önümüzdeki olimpiyatların şampiyonudur o. Ben şimdiden onun şampiyonluğunu ilan ediyor, bu meydanda güreşen yiğitlerimize de başarılar diliyorum, hak eden kazansın.”
Bekir Bozdağ, 2012 Londra Olimpiyatları'ndan bronz madalya ile dönen milli güreşçi Rıza Kayaalp'e cumhuriyet altını, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek de Kayaalp ve başpehlivanlardan Sorgunlu güreşçi Ramazan Yarar'a 5'er bin lira para ödülü verdi.

Güreş müsabakalarının final maçında Şükrü Kazan ile Süleyman Aykırı karşı karşıya geldi. Rakibini yenen Süleyman Aykırı başpehlivan oldu.

Taziye ziyareti

Öte yandan Bozdağ, Sorgun'da önceki gün Yeni Çeltek Kömür İşletmesi'nde meydana gelen göçükte hayatını kaybeden Durak Aslan'ın Akocak köyündeki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Bozdağ, Durak Aslan'ın babası Eyüp Aslan'a başsağlığı dileyerek bir süre sohbet etti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle