« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu Messi finale uçurdu

Katalan ekibi, potadaki Messi’si Rubio’nun muhteşem performansıyla CSKA’yı 64-54 devirip, Euroleague’de finale yükseldi.

Alper DÜLGERCİ
SON GÜNCELLEME

FUTBOLDA Avrupa Şampiyonlar Ligi yarı finalinde Inter’e elenen Barcelona, kaçırdığı finale basketbolda, Euroleague’de kavuştu. Paris’teki Final-Four mücadelesinde CSKA Moskova’yı 64-54 yendi Katalanlar.
Sıkıntılı başladı maça Barcelona. Favori Barça telaşlı, CSKA ise daha sakindi. CSKA, sükunetini ilk çeyreğin bitimine 4.54 kala 9-2 olarak skora yansıtmıştı ki, maçı çeviren mola geldi Barça’dan. Öyle bir döndüler ki moladan, bir daha Ruslar’ı yanlarına yaklaştırmayacak şekilde kontrolünü ele aldılar maçın.
Rakibi Olympiakos: 83-80
İlk çeyreğin bitimine 46.7 saniye kala öne geçen Barcelona, üstünlüğünü maç sonuna dek sürdürdü. Belirtmek gerek, futbol takımının göz bebeği Messi ise basketbol takımının ışıltısı Ricky Rubio Barcelona camiasında. Bu 20 yaşındaki genç adam ortaya koyduğu büyüleyici olgunlukla, istatistiğe yansıyan 10 sayı, 8 ribaunddan fazlasını verdi takımına.
Olympiakos ile Partizan arasındaki günün ikinci maçı ise son yılların en zorlu ve çekişmeli mücadelesine sahne oldu. Küçücük bütçeyle olağanüstü işler başaran Partizan, çok direndi ama uzatmada 83-80 yenilmekten kurtulamadı. Euroleague’de üçüncülük ve şampiyonluk maçları yarın oynanacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz