« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu mektup can yakar

Sakaryaspor Başkanı Selahattin Aydın, hür iradesiyle oy kullanma imkanının olmadığını ifade ettiği bir mektup yazarak, hem delegelikten hem de kulüp başkanlığından istifa etti. FIFA olayla ilgili soruşturma başlatacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
SAKARYASPOR Başkanı Selahattin Aydın, Futbol Federasyonu Genel Kurulu’nda hür iradesiyle oy kullanma imkanının bulunmadığını gerekçe göstererek, kulüp başkanlığından istifa ettiğini açıkladı.

Aydın, kendi eliyle yazdığı ve kongre salonunda basın mensuplarına dağıttı istifa dilekçesinde, "İnsanlara, sayın bakanımızın ifadelerinin, ısrarla sayın başbakanımızın görüşü olduğu söyleniyor. Ben buna inanmıyorum. Çünkü aynı bakanımız Futbol Federasyonu’nu başarısız bulduğunu söyledi, ama bakıyoruz ki hiç kimse bundan alınmıyor. Sayın Levent Bıçakcı dışında herkes bu işin içinde olmak için can atıyor" dedi.

Başarısız bulunan, Türkiye’yi dünyaya rezil eden, Sakaryalıların alın terini çalan ve kendilerini ligden ihraç etmekle tehdit eden kişilerin bulunduğu listeye, ne pahasına olursa olsun oy vermeyeceğini vurgulayan Aydın, sözlerini şöyle tamamladı:

En iyisi istifa etmek

"Haluk Beye oy versem, Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran’a zarar vereceğim endişesini taşıyorum. Ayhan Beye oy verirsem, Sakaryalılara ihanet edeceğim. Böyle bir ortamda istifa etmenin en doğru olduğuna karar verdim."
Bu arada FIFA’nın bu mektup nedeniyle Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu hakkında inceleme başlatacağı belirtildi.

MHP’den Haluk Ulusoy’a destek

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı, Haluk Ulusoy’un seçilmesiyle sporun ve futbolun kazandığını, kaybedenin ise spora siyaseti bulaştıran zihniyet olduğunu ifade etti. Paçacı, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in istifa etmesi gerektiğini savundu.

Anavatan: Adam eze eze geldi

ULUSOY hakkındaki müfettiş raporları Meclis’te ’dokunulmazlık’ tartışmasına neden oldu. ANAVATAN Grup Başkanvekili Süleyman Sarıbaş, Bakan M.Ali Şahin’e yüklenerek "Siz dokunulmazlıkların arkasına sığınacaksınız, sonra federasyon başkanı hakkında ’müfettiş raporu var’ diyeceksiniz. Adam bileğinin hakkıyla, eze eze geldi" dedi.

Bakanımız, bazen sever bazen kızar

ANKARAGÜCÜ Kulübü Başkanı Cemal Aydın, siyasetin sporun içinde olduğu söylemlerinin yanlış olduğunu belirterek, "Hepimiz siyasetin içindeyiz" dedi. Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu’nda Haluk Ulusoy’un başkan seçilmesinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Aydın, Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin’in, genel kurulu tekrar toplayacağını söylemesiyle ilgili olarak, "Bakan bizim bakanımız, bazen sever bazen kızar. Biz büyüklerimizin söylediklerinden istediklerimizi alırız" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler