« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Bu mağlubiyetin olumsuzluklarını üstümüzden atacağız"

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, İstanbul Büyükşehir Belediyespor mağlubiyetini değerlendirdi.

Emre KOŞAK/BURSA DHA
SON GÜNCELLEME
İşte Sağlam'ın açıklamaları;

"İyi bir başlangıç, daha sonra UEFA'da iyi bir karşılaşma ve iyi bir sonuç. Sonrasında ligin devamı. Bugün 2 tane çok zorlu 90 dakikadan sonra takımda bazı oyuncuları dinlendirmek istedik. Onların yerine de daha diri arkadaşlarımızı oynattık. 15 günde 5 üst düzey karşılaşma oynamak kolay değil. Bu değişiklikleri bundan sonra da yapacağız. İlk devre maçı koparabileceğimiz çok net pozisyonlar vardı. Bunlarda başarılı olamadık. İkinci yarı duran toptaki adam paylaşımında görev verdiğimiz arkadaşımızın zaafiyeti bize gol yedirdi. Sonuçta bizim için önemli bir karşılaşmadan puan alamadan ayrılıyoruz. Bu maçın olumsuz etkilerini üzerimizden atıp perşembe günkü maça hazırlanmak zorundayız. Bu 5 maçlık periyotta gruplara kalabilmek ve Galatasaray ile iyi bir karşılaşma oynayıp yoğun dönemi geçirmeyi düşünüyoruz. Üzüldük ama futbolda bu türlü şeyler var. Tüm benliğimizle Twente karşılaşmasına hazırlanıp bu mağlubiyetin olumsuzluklarını üzerimizden atabilmek hem de bizi seven insanlara mutluluk yaşatmak için iyi geçirmeye çalışacağız" dedi.

KAPTAN ÖMER ERDOĞAN: "İYİ RAKİP VARDI"

Bursaspor'un tecrübeli savunma oyuncusu Ömer Erdoğan ise, "Maçın ilk yarısında çok net pozisyonlarımız vardı. Karşımızda iyi bir rakip vardı. İlk golü atmak çok önemli. Bunu beceremedik. Bir anlık duran toptan yediğimiz gol, bize pahalıya mal oldu. Biz iyi bir takımız. Biran önce bunu üzerimizden atmalıyız. İnşallah Twente maçında turu atlayacak skoru alıp Bursa'ya gelmek istiyoruz" diye konuştu.

FERHAT KİRAZ: "MAÇA İYİ BAŞLADIK"

Bursasporlu Ferhat'da, "Maça 3 puan parolasıyla çıktık. Ligin iyi takımlarından biriyle oynadık. Maça iyi başladık. Oyun bizim kontrolümüz altındaydı. Oyunun skorunu değiştiremedik. Bu pozisyonlardan biri veya ikisi gol olsaydı, daha rahat oyun sergileyebilirdik. Bu pozisyonları kaçırmış olmamız bize strese soktu. Maça bakınca rakibin 1 veya 2 pozisyonu var. Bunu değerlendirdiler" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler