« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu maçtan ders alın

Beşiktaş’ın ilk 4 haftada 6 puan kaybetmesi tecrübeli teknik adamın sabrını taşırdı. Gaziantepspor maçından sonra yaptığı toplantıda özellikle Tello ve Nihat’a ağır eleştirilerde bulunan Denizli, “Umarım bir daha böyle oynamazsınız” dedi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

LİGİN ilk 3 maçında 1 galibiyet, 2 beraberlik alarak 4 puan kaybeden Beşiktaş, önceki gün BJK İnönü Stadı’nda oynadığı Gaziantepspor karşılaşmasını bir dönüm noktası olarak görüyordu. Siyah beyazlılar bu maçı kazanıp düzlüğe çıkmayı planlıyordu. Ancak, hesaplar tutmadı. Son derece dirençli oynayan Gaziantepspor, şansının da yardımıyla Beşiktaş’tan puan koparmayı bildi.

Maç sonrası büyük üzüntü içinde takım otobüsüne binerek, Ümraniye’deki Nevzat Demir Tesisleri’ne giden siyah beyazlı ekipte, yol boyunca kimsenin ağzını bıçak açmadı. Herkes sus pus oturdu. Bu matem sessizliğini bozan isim teknik direktör Mustafa Denizli oldu. Futbolcuları etrafına toplayıp maçın değerlendirmesini yapan Denizli, oyun içinde yaptıkları hataları tek tek anlattı ve uyarılarda bulundu...

Bu son olsun

“Bu puan kaybının hiçbir mantığı yok. Gaziantepspor ahım şahım bir futbol oynamamasına rağmen yenemedik” diyerek sözlerine başlayan tecrübeli teknik adam, daha sonra Nihat ve Tello’ya dönüp şunları söyledi:
“Sizden beklediklerimi yerine getiremediniz. Bireysel yeteneklerinizi kullanıp oyunun kilidini açmanız gerekirdi ama yapamadınız. İkiniz maçın sıkıştığı anlarda devreye girseydiniz böyle puan kaybetmezdik. Gaziantepspor maçı en başta ikinize ders olsun. Umarım bir daha böyle oynamazsınız.”

Mustafa Denizli, geride kalan 4 haftasındaki puan kayıplarının 6’ya ulaştığına dikkat çekerek, “Yeni oyun sistemimize ve saha dizilişine uyum sağlayamadığınız bir gerçek. Bu sezon oynadığımız maçlarda özellikle pozisyon üretme açısından sıkıntı çektik. Ama artık bu son olsun diyorum. Lige verilecek arada en iyi şekilde çalışıp, eksiklerimizi gidermeli ve puan kayıplarına son vermeliyiz” diye konuştu.

Beşiktaş Teknik Direktörü, bu sözlerinin ardından önümüzdeki haftanın çalışma programını açıkladı. İki gün izin yapacak olan siyah beyazlı futbolcular, ligin 5. haftasında Ali Sami Yen Stadı’nda oynayacakları Galatasaray maçının hazırlıklarına yarın başlayacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler