« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu maçta tam 27 gol atıldı

İngiltere FC Cup'ta Worcester ile Scunthorpe United takımları arasındaki maç, 1-1 sona erince penaltılara gidildi. Tam 32 penaltının atıldığı karşılaşmayı, 14-13 Scunthorpe kazanırken, bu maç, 'FA Cup'ta en çok penaltı kullanılan maç' olarak tarihe geçti.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

İngiltere FA Cup ikinci tur mücadelesi oldukça farklı bir maça sahne oldu.

Worcester City ile Scunthorpe United arasında oynanan iki maç 1-1’lik skorlarla sona ererken, galibi belirlemek için seri penaltı atışlarına gidildi. Beyaz noktaya giden iki takım oyuncuları 5’er penaltı sonucunda beraberliği bir kez daha bozamayınca seri atışlar devam etti. Tam 32 penaltının kullanıldığı maçta rakibini 14-13 yenmeyi başaran Scunthorpe United bir üst tura yükselmeyi başardı. Bu aynı zamanda FA Cup tarihinde bir rekor olduğu anlamına geliyordu. En son 2001 yılında Macclesfield ile Forest Green arasında oynanan karşılaşma penaltılar sonucunda 11-10 sona ermişti. Bu skor 13 yıllık rekoru da tarihe gömmüş oldu. Bu aynı zamanda dünya tarihinde en çok penaltı atılan üçüncü maç olarak da kayıtlara geçti.

Bu maçta tam 27 gol atıldı

LİG KUPASI'NDAN SONRA BİR İLK!

Bu yıl Eylül ayında İngiltere Lig Kupası 3. turunda Liverpool, Championship ekibi Middlesbrough'yu penaltı atışları sonucunda 14-13 (genel 16-15) mağlup ederek tur atladı. Middlesbrough’nun 120+1’de attığı penaltı golüyle 2-2 sonuçlanan maçta iki takım 15’er penaltı kullandı.

Bu maçta tam 27 gol atıldı LIVERPOOL-MIDDLESBROUGH MAÇINDA 30 PENALTI ATILMIŞTI

Bu maçta tam 27 gol atıldı

DÜNYA REKORU 48 PENALTI

Dünya futbol tarihinde en çok penaltı, 2005 yılında Namibya Kupası'nda oynanan ve 48 penaltının atıldığı KK Palace-Civic maçında görüldü. Bu karşılaşmalı KK Palace 17-16 kazandı. Türkiye’de ise 28 Kasım 1996 yılında Gençlerbirliği ile Galatasaray arasında oynanan kupa maçında atılan 34 penaltı atışı rekor olarak kayıtlara geçti.


Bunları da Beğenebilirsiniz