« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bu maçlar kaçmaz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Esat YILMAER

Potalar şenleniyor. Hem de ne şenlenmek. Yarın başlayacak 33. Deplasmanlı Basketbol Ligi kanımca en heyecanlı, en çekişmeli ve en güzel lig olarak tarihe geçecektir.

Şampiyonluk denen sevgiliye kavuşmak için transfer döneminde her türlü fedakarlığı yapan kulüpler bu sezon harcadıkları paralarla Türkiye Ligi'nin Avrupa'nın en pahalı ligine dönüştürdüler.

NBA'nın hayranlıkla izlediğimiz yıldızları, Avrupa'nın en iyi oyuncuları bu sezon ülkemizde forma giyecek. İşte Fenerbahçe'nin NBA'den aldığı Abdul Rauf, Tabak, İşte Efes'in iki devi Saviç ve Drobnjak, İşte Tofaş'ın büyük silahları Rivers, Griffith, Rimaç. Tüm bunların yanısıra basketbolseverlerin yakından tanıdığı Naumoski, İbrahim Kutluay, Harun Erdenay, Ufuk Sarıca, genç yıldızlarımızdan Hidayet Türkoğlu ve diğerleri, bizlere müthiş bir şov sunmak için hazırlar.

Geçen yılın şampiyonu Ülker, Efes Pilsen, Fenerbahçe, Tofaş, Telekom, Galatasaray ve Beşiktaş, zirveye göz dikmiş heyecanla ligin açılmasını bekliyor. Haydi basketbolseverler tribünlere koşun ve bu eşsiz mücadeleyi izleyin. Başarılar dilediğimiz takımlarımızın, soluk kesecek bu maçlar kaçmaz.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler